Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
FDSH-ja nuk lejon majmunet e Turqise te tallen me Fatet e Kombit Shqiptar. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

FDSH-ja nuk lejon majmunet e Turqise te tallen me Fatet e Kombit Shqiptar.

Shko poshtë

FDSH-ja nuk lejon majmunet e Turqise te tallen me Fatet e Kombit Shqiptar. Empty FDSH-ja nuk lejon majmunet e Turqise te tallen me Fatet e Kombit Shqiptar.

Mesazh nga An0nim prej Mon 8 Jul 2013 - 7:12

FDSH-ja nuk lejon majmunet e Turqise te tallen me Fatet e Kombit Shqiptar. Shoqnia-BASHKIMI-Shkoder-1899NGA: ILIR LOKA
FRONTI DEMOKRISTIAN SHQIPTAR

Me gjithe durimin qe na ka karakterizuar gjate gjithe kesaj periudhe, kur ne internet qarkullojne lirshem deklarata antishqiptare te Hoxhallarve te Kosoves, te cilet ne vend qe te merren me punet e Fese, po merren me politike antishqiptare, duke hedhur poshte Luften 600 vjecare per Liri dhe Pavarsi te Kombit Shqiptar ndaj Pushtuesve Turk, Grek dhe Serb, ne, nuk mund te heshtim pafundesisht.

Keta Halldupe te Turqise, me dije te plote, propagandojne urrejtje fetare nder shqiptare, duke i bere nje sherbim te madh Turqise, Serbise, dhe Greqise. FDSH-ja ka publikuar nje sere artikujsh ne Gazeten VOTRA, ku tregohet qarte Genocidi i Perandorise Osmane mbi shqiptaret, genocid qe vazhdoi per 600 vjet.

Ne marrveshje me njera tjetren, Turqia, Greqia dhe Serbia vrane mbi 1 milion shqiptare, debuan nga trojet e tyre etnike shqiptare per ne Anadoll 2 milion e 200 mije shqiptare, perdhunuan me qindra e mijra gra dhe vajza shqiptare. Sot Hoxhallaret Halldupe dhe mbeshtetesit e tyre e mohojne nje gje te tille, madje mohojne edhe Luften Historike gjashte shekullore shqiptare.

Keta halldupe mohojne edhe Luften dhe Sakrificat qe beri Heroi yne Kombetar Gjergj Kastrioti-Skenderbeu kunder turqve, duke thene se ai, (Skenderbeu) ka vrare muslimane. Por, flamurin e tij, vazhdojne ta perdorin si Flamur te Kombit Shqiptar.

Ideja idiote e ketyre hoxhallarve dhe e mbeshtetsve te tyre eshte Krijimi i Identitetit Musliman te Shqiptarve, i bazuar ne Pushtimin Turk. Skandal. Histori te tilla antishqiptare ka kaluar kombi yne me qindra here. Por, ne saj te Luftes se tij per Liri dhe Pavarsi, dhe ne saj te Patrioteve te medhenje, te cilet para interesave kombetare shqiptare, nuk pranuan asgje, as para, as poste, as prona te patundshme, dhane jeten me nder ne fushen e betejes, e fituam lirine qe gezojme ne sot.

FDSH-ja i kerkon Qeverise se Republikes se Kosoves qe te nderhyje sa me shpejt dhe te ndaloje frymen antishqiptare te shperndare ne gjithe Komunitetin Musliman te Kosoves. Ne i kerkojme Levizjes Vetvendosje te mos e perdore me Flamurin tone Kombetar, sepse kjo Levizje, me zhvillimet e fundit politike, ka marre ne dore flamurin e Xhihadit Islamik, ne zemer te Europes Demokratike. Skandal

FDSH-ja nuk do te heshte me perpara aktiviteteve te tilla antishqiptare, por do te perfshihet drejtperdrejt ne proceset demokratike ne Kosove, duke mbeshtetur fuqishem Alternativen Politike te Koalicionit LDK-AAK ne keto zgjedhje lokale, duke qene te sigurte se kjo eshte alternativa fituese qe e integron Kosoven ne NATO dhe ne Bashkimin Europian. Koha e Qeverisjes se Kosoves nga Hashim Thaci ka marre fund. Eshte koha per nje fillim te ri ne Kosove.

Partite Demokristiane te Kosoves, qe nuk i bashkohen Koalicionit Politik Europian LDK-AAK, kane tradhetuar interesat demokristiane te elektoratit te tyre, dhe jane bere vegla te ketyre hoxhallarve halldupe qe po na marrin neper kembe nje histori 600 vjecare te mbushur me gjak. Bashkimi i te gjithe Demokristianeve te Kosoves nen ambrellen politike te Koalicionit LDK-AAK eshte domosdoshmeri.gazetavotra.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi