Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

4 posters

Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga Aristogata Sat 21 Nov 2009 - 5:54

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë




Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë FotoRedazionali_2041WASHINGTON, DC - një shkencëtar sjellë prova që sipërfaqja e Hënës ka qenë e banuar nga jetë inteligjente. Gjeologu Dr Charles Morris zbuloi se në laboratorin e NASA-së gjendet një statujë femre me krahë në shpinën e saj, të cilën ekipi i APOLLO 11 e solli nga hëna 40 vjet më parë, në vitin 1969.

"Kjo nënkupton që në një kohë Hëna ka pasur një atmosferë nxitëse për jetën. Për më tepër, një herë ishte shtëpi e një race të njerëzve të sofistikuar me një sens të lartë të bukurisë", ka thënë Dr. Charles, për uebsajtin The Crit.

Këto artikuj, kanë bërë të ditur edhe detajet lidhur me përbërjen e "statujës së engjëllit", që përfshin një përzierje të hekurit dhe gurit. Ajo besohet se është gjetur nga astronautët në një shkëmb në një mal hënor.

Analizat kimike ka zbuluar se skulptura është 200 mijë vjet e vetër, që mund të nënkuptojë se ajo është bërë 170 mijë vjet para se njerëzit të paraqiten në Tokë.
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga Vizitor Sat 21 Nov 2009 - 5:58

arstogata un as kum skom lexu per ket statuje metvrtet asht shum interesant po nese ti ki shenime ma shum te lutem me lajmro
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga Aristogata Sat 21 Nov 2009 - 6:02

te gjith faqet te njejtin material kan per kete statuj nese do gjej me teper do e vendos ne tem Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Icon_biggrin
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga Vizitor Sat 21 Nov 2009 - 6:05

ok qomi ne mp
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga Shaban Cakolli Sat 21 Nov 2009 - 6:11

ruana zot Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë 601267
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 6690
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/02/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga krushku Sat 21 Nov 2009 - 6:24

"Kërkoi të huaj nuk astronautët për të vizituar një zonë të caktuar në anën e errët të Hënës. Unë mendoj që nuk duam të gjejnë diçka atje
- Donna Tietze Hare, ish punëtorë të NASA

"Por unë them se këtu nuk ka rrugë të ndryshme të hënës, e këpucë dhe varja, dhe janë shumë dredha-dredha. Jo vetëm nëpërmjet nivelit të tërë, por ngjiten shpatin e kratereve, dhe kodrat.
Ata duket se me të vërtetë rrugë e ndërtesave të lashtë - një rrjet i ridges strukturore për të parë atyre artificiale periudhë '
- Harrison "Jack" Schmitt, Pilot Lem, Apollo 17

Vitin tjetër ne mund të hapë një epokë të re për udhëtim në hapësirë. Administrata e Presidentit Bush nga 2008 në plan të dërgojë një hetim për të hënë për të shqyrtuar mundësinë e nxjerrjes së burimeve minerare nga sateliti ynë i ri. Në qoftë se rezultatet e hetimit do të jenë pozitive, do të fillojë projektin "Moon Base", e cila parashikon ndërtimin e një baze të përhershëm të SHBA në hënë deri në 2020.
Analiza e mostrave të rrokut hënë të mbledhura nga misionet Apollo të hënën ka konfirmuar se me të vërtetë ka një përqindje të vogël, por interesante e helium-3 është llogaritur se 40 ton nga ky element do të jetë e mjaftueshme për të kënaqur nevojat energjetike të SHBA për të gjithë viti. Përveç kësaj, Lunar NASA Baza mund të jetë më e lehtë të organizuar planifikuar drejtuar mision në Mars. Pse, pas kaq shumë vitesh të neglizhimi i Mun, tani administrata e Presidentit Bush ka nisur të motor së bashku këto rreshta?
Got të bëjë diçka ndoshta shërim të kohëve të fundit në aktivitet të plotë në programin e mbrojtjes hapësirë SHBA SDI, i njohur më mirë si "Star Wars"?
Nuk është e njohur se çfarë presioneve dhe motivimet e administratës aktuale amerikane. Më duket interesante, megjithëse, që në të njëjtën kohë me rinisjen e racës amerikan në Hënë (por edhe të Kinës dhe
Rusi), të lënë video si ajo e William Rutledge. Në Youtube, në muajt e fundit, një njeri i cili veten e tij shenja dhe William Rutledge i cili e quan veten një ish astronaut, ka postuar videos disa lidhje me një mision sekret NASA me sa duket u zhvillua në gusht 1976, i quajtur Apollo 20, edhe pse zyrtarisht misionet hënor, NASA
do të ndalojë me misionin e Apollo 17 (dhjetor '72).
Apollo 20 ne kemi diskutuar në edicionin e fundit, por në ndërkohë, Rutledge - ose e tij - ka postuar videos reja dhe interesante.



NEW VIDEO
Gjithashtu në hapësirë Youtube saj, në www.youtube.com/profile_videos?user=retiredafb&p=r, Rutledge ose "RetiredAFB" si është nganjëherë e nënshkrimit, atëherë post more videos, duke përfshirë një kthim prapa i tregon anijen astronautët e NASA nga një bazë, i ndihmuar nga teknikë, dhe një video e dytë, copë de rezistencës, e cila tregon të parë brenda modul ngarje Apollo 20, me distinktiv në funksion të plotë të misionit, dhe më vonë tregojnë anijen e huaj nga orbita në krater të Itzak edhe më e ulët, me shumë më tepër detaje. Cuditerisht, kjo është pikërisht kjo video e fundit (e dukshme në web
www.youtube.com/watch?v=_He2EGu7pKk) të ngjall shqetësim më të madh. Në dy raste të tjera, materiale duket autentik (sidomos skena në formën e përfshirjes së astronautët e makinës Apollonit), dhe në këtë ringjallje të fundit nga gjërat Lem merrni pak 'e vështirë që të tretet. Së pari, një fjali e hapjes e video na tregon se filmimi është bërë në 18-24 korniza për sekondë ndërsa Kamera misionit Apollo 17
kishte një normë prej nëntë korniza për sekondë, për të shtrirë operacionin e tyre të shërohen. Ndërsa e rradhës me fotografi, ne shohim fillimisht një kalim të shpejtë të imazheve të tokës hënor, shumë shpejt do të marrë në fakt nga një Lem në orbitë. Për më tepër, selen tokës në këtë rast ka Objekti diçka, dritat nuk duket për të treguar largësi kërkuar thellësi të fushës, ndërsa lëvizjet anësore të shpejtë të shërimit
sugjerojnë një plastike më të marrë nga një kamera në dorë në një distancë të shkurtër në një prejardhje dembel dhe i ngadalshëm i një modul hënor. Dallimet janë evidente, duke i krahasuar me filmimet origjinale film NASA në ulje të disa Lem, si ol'Apollo 11 Apollo 17 (www.hq.nasa.gov/alsj/a17/a17.landing.mov). Video
pastaj tregon disa hapa mbi anijen e dyshuar të huaj, të marra deri më për së afërmi dhe të shohin detajet, sinqerisht hapa shumë, duke llogaritur se ekuipazhit të një Lem nuk ka përzënë një avion dhe se në mënyrë që të kthehen për të bërë një e shtënë e re ajrore e anije kozmike do të duhej të bëjnë disa orbita mun.
Për më tepër, edhe në këtë rast të shtënat "Dancing", dhomë është marrë i sëmurë dhe lëviz vazhdimisht, diçka e paimagjinueshme nëse ne të imagjinojmë një aparat fiks në një aeroplan NASA në orbitë, por i kuptueshëm në qoftë se ju të përpiqet të rinisë objekte dorë shumë të vogël si një model.
Nuk ka dokument të gjatë dhe kompleks si NASA, në kohën e misioneve Apollo, inkurajojnë astronautët e ardhshme për të kryer disa nga kamerat, edhe me pushime, ose në vend të punës, gjithmonë, kështu që ju mund të marrë një zotërim të caktuar të mesme për mund të bëjë, pasi në hapësirë, kohë të mirë. Jo rrallë
Astronautët e NASA mori për të dhënë kamera, i cili në 70 nuk ishin në përdorim të përbashkët si tani. Për të mendoj se pas të gjitha këto përpjekje dështojnë për të bërë mirë është shtënë gjasa.





Mospajtueshmëritë tjera
Një problem tjetër është e përbërë nga njëjtën anije kozmike "huaj". Best video cilësisë mbi kuadrin e muajit të kaluar tani lë dyshim pak sipërfaqe të ashtu-quajtur Anija është shumë e parregullt, madje edhe për një objekt të braktisur për disa kohë, në qoftë se ajo ishte me të vërtetë gjatë milje ende do të ketë një sipërfaqe
më të përbërë, dhe grooves dhe design në anët e lartë duhet ende të mprehtë dhe më të sakta.
Një sfond në skulpturë, më lejoni një teknikë vëzhgimi: disa prej linjave në anën e objekt jo vetëm i pranishëm klasik i zgjatur ato ndikohen nga parregullsitë e balta me një mjet gdhendje, por edhe kufirin "" ', dmth e lehtë gurgullimë në skajet e prerje tipike të materialit në rritje Lënë ndodh
kur jeni duke punuar me një shpatull apo mjet tjetër. Pikë të dyshuar për ndikim meteor në sipërfaqen e anijes duken të marra nga shkrirja mbi modelin e balte, materiale metalike, ndoshta lehtë lirë dhe e lehtë për përzierje, e përdorur për nënshkrimin e telave elektrike. Nga materiali i shkrirë në rënie nga lartë, ajo është e lehtë për të arritur efekte të ngjashme me ato të një bombardim "në lëvore e
modelin e një anije kozmike. Pjesa tjetër e video por ju bën të mendoni. Hyrja astronautët Apollonit në kabinë janë individë të vërtetë, tracksuits autentike. Fotografitë mund të ketë qenë extrapolated nga disa dokumentarë të tjera udhëtime Apollonit e natyrshme, por në qoftë se do të ishin origjinale kanë dalë tashmë, pasi kërkimi i pamëshirshëm e komunitetit internet. Aktorëve (nga të cilat ju nuk mund ta shohin fytyrën), veshur me pantallona të gjera NASA nuk do të jetë në mënyrë të besueshme
Një kërkim i shkurtër na ka lejuar për të parë se si kopje e përkryer e hapësirës Nasa kostume janë në dispozicion për shitje në E-Bay, por shuma modeste prej 10,000 dollarë secili! Prandaj, shpenzimet për të mbajtur një shtëpi do të kishte qenë penguese. Video clips të tjera, e duke treguar brenda modulit, ajo duket e vërtetë, nuk e bëmë në 3D dhe nuk retouched. Korrespondon me atë të Apollonit. Ajo nuk është, siç pretendojnë disa, një foto të një shtënat Apollonit me videokamera tuaj. Në video janë të dukshme dhe instalim instalime elektrike nga kënde të ndryshme dhe simbol i Apollo 20 ishte futur digjitale në një film të vjetër. Sure, ka muze të ndryshme të hapësirës me materiale Nasa dhe ndoshta disa menduar për të shkuar me një aparat fotografik dixhital në përfaqësimin e një Lem modul (të tilla si "Cosmosphere" e Hutchinson, Kansas) dhe të zëvendësojë targë e misionit duke kërkuar simbol i iluzionit Apollo 20, dhe kapni imazhe para, që u zbulua nga mbajtësit e muzeut. Megjithatë, kjo duket pak 'tepër e komplikuar për një shaka e thjeshtë, ose një goliardia nga universiteti.





-------------------------------------------------- ------------------------------
krushku
krushku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 704
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga krushku Sat 21 Nov 2009 - 6:26

kjo eshte nje nder vidjot.
krushku
krushku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 704
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga krushku Sat 21 Nov 2009 - 6:40

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Et_apollo202
krushku
krushku
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 704
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga Anakonda Thu 26 Apr 2012 - 3:46

teper e habitshme
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë Empty Re: Statuja 200 mijë vjeçare e gjetur në Hënë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi