Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs

2 posters

Shko poshtë

Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs Empty Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 23 Dec 2011 - 7:19

Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs StatujastevejobsNjë kompani kompiuterike në Hungari zbuloi statujën e parë prej bronxi të themeluesit të ndjerë të “Apple”, Steve Jobs.

56-vjeçari që ka sjellë risi të shumta në botën e teknologjisë u nda nga jeta më parë gjatë vitit pas një beteje të gjatë me një tumor në pankreas dhe “Graphisoft” vendosi ta nderojë për gjithçka që ai ka bërë duke i kushtuar memorialin.

Sipas kompanisë hungareze, ajo ka patur kontakte dhe është këshilluar nga Jobs që në themelimin e saj në vitet 1980, kur teknologjia kompiuterike ishte tërësisht e panjohur në Hungarinë e atëhershme komuniste.

””Apple” na ndihmoi me para dhe me ekspertë, në një kohë kur “Grapihisoft” ishte vetëm një kompani e vogël dhe me burime të kufizuara, e cila punonte në një klimë shumë të vështirë politike, në regjimin e atëhershëm komunist. Jobs është një prej personaliteteve më të mëdha të kohës moderne”, deklaroi një drejtues i firmës, në përurimin e statujës përpara punonjësve.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs Empty Re: Përurohet statuja e parë e bronxtë për Jobs

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 19:14

pse ky paska qen jobs-i famshem tashi qekam te njof si ftyre
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi