Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2”

2 posters

Shko poshtë

Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2” Empty Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2”

Mesazh nga An0nim Wed 17 Jul 2013 - 2:49

Pas lëvizjeve të fudnit të bëra nga NASA për “pastrimin” e fotografive të saja nga kategoria e “Mbeturinave hapësinore”, rusët befasojnë!

Kështu, me anë të një videoje që alb-observer.com jua paraqet, do të shikoni se shkencëtarët rusë pohojnë prezencën e huaj (anije kozmike) veç asaj njerëzore, gjatë misionit të tyre të Mars të realizuar me Phobo 1 dhe Phobo 2.
Faktet janë shumë interesante!

Kështu, në vitin 1989 faqet e para të gazetave të asaj kohe njoftonin se para se Phobo 2 të humbiste kontaktin me qendrën kozmike në Tokë, kishte mundur të fotografonte disa shkrepje të “çuditshme”. Padyshim objekte të paidentifikuara dhe të pa njohura për qenien njerëzore.

Teksa Phobo 2 po vazhdonte misionin e tij pa paraqitur asnjë problem mekanik apo çfarë do lloj defekti tjetër, duke u larguar disa miliona kilometra larg Tokës, mundi të grumbulloj të dhëna shumë të vyera rreth Diellit, Tokës dhe Marsit.

Më 27 mars 1989 dhe teksa po i afrohej në distancë shumë të vogël Marsit, fotografoi një objekt të mistershëm dhe pikërisht në ato momente kontaktet me Tokën humbën menjëherë dhe kështu misteri vijoji…!

Por, mesa duket shkencëtarët rusë, duke marrë shkas nga “lëvizjet” e fundit të NASA-s për të spastruar arshivën e saj, ata bënë publike këto fakte që vërtet të venë në dilemë.
Pa u zgjatur pamjet dhe detaje të fuqishme mund t’i ndiqni KËTU!
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2” Empty Re: Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2”

Mesazh nga Anakonda Fri 30 May 2014 - 7:22

Planeti Mars, 6 astronautë nisin udhëtimin imagjinar
Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2” 34345
MOSKE- Duhet të stimulojnë udhëtimin më të gjatë, në hapsirë deri në zbritjen në planetit Mars, për të eksperimentuar efektet psikologjike që mund të shkaktojë ky udhëtim. Në periferi të Moskës, 6 astronautë do të mbyllen sot në orën 12.00 ( 14.00 me orën në Moskë, në një sportel për 250 ditë të tëra. Tre prej astronautëve do të bëjnë sikur eksplorojnë planetin e kuq për një muajë dhe më pas “anija” një sallë 180 metër katror, me shërbimet më minimale, ato për mbijetësë, do të niset- gjithmonë kinse- drejt tokës në një udhëtim prej 240 ditësh.

I gjithë ky udhëtim do të zgjasë 520 ditë gjatë të cilave, astronautët nuk mund të kesh asnjë kontakt me familjarët dhe miqtë e ty.  Astronautët janë një francez, një kinez, një Italian dhe 3 rusë.
Stimulimi nuk mund të shpejtojë kohën e vërtetë të udhëtimit në Mars, i parashikuar pas të paktën 30 vitesh dhe as të shkurtojë distancat mes orbitave të planetit të kuq dhe tokës, të cilat variojnë nga 55 në mbi 400 milionë kilometra.
Por Instituti rus për problemet e biomjekësisë dhe Agjencia hapsinore europiane janë të interesuar të zbulojnë që sot efektet psikologjike të këtij udhëtimi të gjatë, të vështirë në të ardhmen. I gjithë ky udhëtim mund të ndiqet në interenet nëpërmjet faqes online google
http://mars500main.appspot.com/
(s.g/BalkanWeb)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi