Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interviste me nje xhind... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interviste me nje xhind... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interviste me nje xhind...

Shko poshtë

Interviste me nje xhind... Empty Interviste me nje xhind...

Mesazh nga Anakonda Wed 17 Jul 2013 - 18:37

Interviste me nje xhind...

Pas nje rituali te perseritur dhe te nderlikuar dhe pas shume e shume lutjesh,(ne disa gjuhe te ndryshme)me ne fund arrita te komunikoj me nje xhind te fuqishem.
Pas kontaktit me te,I bera nje “interviste” ku e pyeta per shume gjera.Po ju sjell nje pjese te intervistes,ne menyre qe te qartesoheni te gjithe persa u perket xhindeve dhe botes se tyre.

Si quhesh?
Arkazel

I kujt besimi je?
Nuk jam besimtar I feve qe njerezimi njeh.Jam besimtar I fese se xhindeve.

Sa eshte mosha jote?
(Nuk pergjigjet)

Pse nuk pergjigjesh?
2537.Jam 2537 vjec.
Vazhduan pyetjet e thjeshta...

A mund te me trregosh rreth botes suaj?Botes se xhindeve?
(Heshtje varri).Bota jone nuk ndryshon shume nga e juaja.Pak a shume jemi njesoj por ne kemi shume forma fizike si dhe jemi nivel me I larte se njerezit?

Ne ç’kuptim?
Ne kemi mundesine qe te transformojme formen fizike pa e shtremberuar formen shpirterore.Ne jemi te afte qe te marim shume forma.Fuqite tona jane me te medha se te njerezve prandaj ne jemi nivel me I larte se rraca njerezore.

Ju jetoni me ne apo ne nje bote tjeter?
Ne te dyja.Ne jemi brenda jush dhe jashte jush.E kemi te pamundur te largohemi nga Toka,pasi jemi te mallkuar qe te qendrojme perjet ketu.Por ekziston nje dimesion tjeter ku ne mund te shkojme.
Me trrego me shume?
Dimesioni tjeter eshte si nje shtepi jona ku jemi te lire dhe kemi familjet tona.Gjithcka qe ne deshirojme atje behet realitet.Por jo shume xhinde mund te shkojne atje,sepse shumica e rraces tone eshte e ngecur ne kete dimesion dhe eshte roberuar nga njerezit,te cilet pasi mesuan sekretin e lashte filluan te ndiheshin superior.

Per ke sekret te lashte behet fjale?A ka lidhje kjo me fete?
Edhe po edhe jo.Edhe ka edhe s’ka.Shume kohe me pare,perpara se ne xhindet te vinim ne Toke ekzistonte vetem nje gje qe mund te na kufizonte fuqite dhe mund te na roberonte.Ishte nje fuqi aq e madhe sa ai qe e zoteronte mund te behej “padroni I botes tone”.Edhe kjo i’u dha si dhurate njerezimit.

Nga kush?A eshte kjo fuqia e lashte ende aktive?
Burimi i sakte nuk dihet ende por ne edhe sote po punojme per ta gjetur.Edhe pasi ta gjejme se kush ishte do te hakmerremi.Po,fuqia eshte aktive ende,perndryshe ne nuk do te ishim ketu sonte.Do te ishim larguar.Kete fuqi ose me mire kete sekret te lashte e ruajne disa qenie me te larta se ne edhe ne nuk mund t’ju afrohemi ose perndryshe do te avullojme.
Behet fjale per engjejt?
Po.Vellezerit tane qe nuk u bashkuan kurre me ne,por i qendruan besnik nje besimi te verber.

Si ndahen shtresat ne boten tuaj?
Ne jemi te ndare sipas fuqive qe zoterojme.Kush zoteron me shume fuqi eshte shkalla e pare e keshtu me radhe deri sa arrin ne shkallen e fundit.(Shkalla ne kete rast ne kuptimin figurativ.)

Po kjo eshte e kunderta e sistemit tone?
Pikerishte ketu qendron e gjithe historia.Ne jemi te detyruar qe te jemi e kunderta e rraces njerezore.Nese njerezimi do te fuqizohet ne do te dobesohemi.Nese njerezimi do te dobesohet ne do te fuqizohemi.Nese njerezimi shkaterrohet ne do te jemi te perjetshem,por nese njerezimi vazhdon ekzistencen e tije,jeta jone e ka nje kufi.

A keni ju nje lider?
(Heshtje.) (Zhurma te forta,dhe nuk pergjigjet.)
Cili eshte drejtuesi juaj?Ose si funksionon sistemi juaj komandues(drejtues)?
(Perseri nuk pergjigjet)(Pas pak castesh dhe shume lutjesh e detyroj qe te flase)
Nuk te pergjigjem per pyetjen e pare pasi nuk kam deshire.Por po te pergjigjem per te dyten.
Sistemi yne funksionon si sistemi i perrallave ne librat e shenjte.

Ji me i qarte?(Po mbaronte afati i nates).Per ke perralla e ke fjalen,fol?
(Nderkohe po vereja se po e humbisja kontrrollin dhe e ndjeja qe nuk mund ta mbaja edhe per shume gjate)
Une kaq kam per te te thene.Nese do te dish me shume,duhet qe te me detyrosh te flas.
(Nderkohe nata mbaroi dhe kendezi kendoi per here te pare.Duke mos pasur me kontrroll mbi te ai u largua duke thyer te gjitha qelqurinat e dhomes ku e mbajta te “lidhur”.Keshtu une mora nga Arkazeli te gjithe informacionin qe desha me perjashtim te disa pyetjeve.Per te cilat ai kundershtonte me shume ngulm qe te mos pergjigjej.)

Nderkohe qe une po beja ritualin e mbylljes se portalit djelli lindi,dhe kendezi kendoi per here te trrete.Qe nga ajo dite e kam therritur Arkazelin shume e shume here por ai nuk me eshte pergjigjur,dhe ne vend te tij me erdhi dikush tjeter por kjo eshte nje histori e cila duhet te prese.
Shpresoj qe te gjithe te keni perfituar dicka nga kjo histori,dhe gjithashtu shpresoj qe te kini nje mendim te ri per xhindet dhe boten e tyre.Se fundja ne jetojme ne ta dhe ata ushqehen me ne.

PS: (Gjithashtu e pyeta edhe per Alienet apo per simbolet e sotme dhe ato te te ardhmes,por nuk po e bej publike kete pjese)

<......Eri.........>
Interviste me nje xhind... Icon_evilInterviste me nje xhind... Icon_twistedInterviste me nje xhind... Icon_evilInterviste me nje xhind... Scaled.php?server=13&filename=2515f

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi