Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Samsung tejkalon Apple, kthehet ne firmen me fitimprurese te telefonise People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Samsung tejkalon Apple, kthehet ne firmen me fitimprurese te telefonise People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samsung tejkalon Apple, kthehet ne firmen me fitimprurese te telefonise

Shko poshtë

Samsung tejkalon Apple, kthehet ne firmen me fitimprurese te telefonise Empty Samsung tejkalon Apple, kthehet ne firmen me fitimprurese te telefonise

Mesazh nga An0nim Fri 26 Jul 2013 - 2:30

Samsung tejkalon Apple, kthehet ne firmen me fitimprurese te telefonise 1374844196-samsung_mini
Samsung është bërë kompania më fitimprurëse e telefonisë mobile në botë, duke e tejkaluar Apple, thotë një raport, sipas BBC-së. Ndarja e celularëve Samsung kishte një fitim operativ vlerësuar prej 5.2 miliard $ në tremujorin e dytë të vitit 2013, tha Strategjia Analytics. Gjatë të njëjtës periudhë, fitimi operativ i Apple iPhone është vlerësuar në $ 4.6 miliard, tha firma kërkimore.

Dërgesat totale të telefonisë mobile ishin 386 milionë në periudhën prill-qershor, 4% më shumë se në të njëjtën kohë vitin e kaluar. “Kërkesa e fortë për hyrje të nivelit të pajisjeve Android në Azi dhe në Amerikën Latine çuan shumicën e rritjes. Samsung vazhduan të dominojë, të  107 milionë telefona mobil në mbarë botën”,- tha Neil Shah, analist i lartë në Strategjia Analytics./shqiperia.com
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi