Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Zhduket prej 5 ditësh 20-vjeçarja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Zhduket prej 5 ditësh 20-vjeçarja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhduket prej 5 ditësh 20-vjeçarja

Shko poshtë

 Zhduket prej 5 ditësh 20-vjeçarja Empty Zhduket prej 5 ditësh 20-vjeçarja

Mesazh nga An0nim Sun 4 Aug 2013 - 2:59

Krimet e Rënda nisin hetimet për një tjetër rast trafikimi të një vajze jashtë vendit dy vjet më parë
 Zhduket prej 5 ditësh 20-vjeçarja 23ur14i
Tiranë, vëllai denoncon në Polici: Dyshoj se e kanë trafikuar. 

Një vajzë 20-vjeçare rezulton e zhdukur prej pesë ditësh në Tiranë. Familja e saj ka dyshime të forta se ajo është rrëmbyer me qëllim që të shfrytëzohet për prostitucion. Prej datës 31 korrik, prindërit e vajzës me iniciale I.H. nga Puka dhe banues në Paskuqan të Tiranës kanë humbur çdo kontakt me të bijën dhe nuk kanë marrë asnjë lajm për vendndodhjen e saj. Dy ditë më parë, pasi ka humbur çdo shpresë për gjetjen e motrës, vëllai i saj, B.H., 26 vjeç, ka vendosur ta denoncojë rastin në zyrën e Antitrafiqeve në Policinë e Tiranës. 

“Motra ime është rrëmbyer për qëllime trafikimi e shfrytëzimi për prostitucion, me qëllim fitimi nga persona të paidentifikuar”, ky ka qenë denoncimi i vëllait të 20- vjeçares, i cili ka argumentuar në Polici edhe arsyet se përse ka këto dyshime. Burime nga Policia e kryeqytetit thanë se kallëzuesi pretendon se ka kryer disa verifikime në mënyrë private, gjatë ditëve që motra e tij humbi kontaktet me familjen dhe nuk kthehej në shtëpi dhe ka siguruar disa informacione që e kanë drejtuar te dyshimet për shfrytëzim prostitucioni. Sipas tij, nuk ka arritur të mësojë asgjë rreth 2 personave që e kanë marrë jashtë dëshirës së saj, por është i bindur që ky informacion që ai ka siguruar, është i saktë. Menjëherë është ngritur një grup i posaçëm hetimor në Policinë e Tiranës, në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, duke përdorur metodat speciale të hetimit. Nga ana tjetër, nëpërmjet verifikimit në sistemin TIMS, ka rezultuar që vajza e “zhdukur”, e ka kaluar kufirin drejt Italisë, disa ditë më parë. 

RASTI NE HETIM 
Përveç rastit që u denoncua dy ditë më parë nga vëllai i 20-vjeçares, që dyshohet se është trafikuar për prostitucion, Policia e Tiranës ka referuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda edhe një tjetër rast të ngjashëm që e kishte në hetim prej disa muajsh. Sipas burimeve nga Policia mësohet se ka nisur procedim penal në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasit me iniciale E.Dh., 35 vjeç, me akuzën “trafikim të femrave”. Ai dyshohet se ka trafikuar për qëllime shfrytëzimi për prostitucion shtetasen me iniciale N.H. jashtë shtetit, për periudhën 2011 – 2013. 

Prej disa muajsh, pas denoncimit që bëri në Policinë e Tiranës familja e vajzës, oficerët e Antitrafiqeve nisën hetimet me metodat speciale, derisa arritën të identifikojnë personin që dyshohet të jetë tutori i saj, edhe pse sipas burimeve, i dyshuari me iniciale E.Dh. është një prej autorëve, pasi dyshohet të ketë edhe bashkëpunëtorë. Të njëjtat burime thanë se për këtë rast po bashkëpunohet ngushtë edhe me Policinë e Prokurorinë e një shteti fqinj, dhe për arsye hetimore nuk tregohet se në cilin shtet dyshohet se shfrytëzohet për prostitucion vajza 22-vjeçare. Nga ana tjetër, hetimet vazhdojnë edhe për zbulimin e bashkëpunëtorëve të këtij rasti trafikimi dhe arrestimin e tyre.

Etleva Delia
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi