Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Flirti: Dallimet midis meshkujve dhe femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Flirti: Dallimet midis meshkujve dhe femrave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Flirti: Dallimet midis meshkujve dhe femrave

2 posters

Shko poshtë

Flirti: Dallimet midis meshkujve dhe femrave Empty Flirti: Dallimet midis meshkujve dhe femrave

Mesazh nga WebMaster Wed 19 Feb 2014 - 5:18

[You must be registered and logged in to see this image.]Për meshkujt qëllimi i fundit i flirtit është seksi, ndërsa femrat e përjetojnë si argëtim të padjallëzuar, pa përfunduar me obligime...
Në përpjekjet e tyre për t’i joshur femrat, meshkujt do t’i injorojë rregullat themelore të flirtit në mënyrë që të shkurtojnë rrugën deri te arritja e qëllimit. Nga ana tjetër, transmeton Telegrafi, femrat flirtin e përjetojnë si formë verifikimi të partnerit potencial, pa rrezikuar dinjitetin dhe vlerat e tyre themelore.
Është vërtetuar që tek meshkujt flirti imiton dëmtimin e trurit! Përbërja zonës së trurit, e cila reagon ndaj informatës: “Kjo femër është e këndshme”, stimulon tepër neokorteksin. Për këtë shkak së paku për një kohë të shkurtër e humbin kontrollin.
Pra, femra shfrytëzon flirtin që të tërhequr vëmendjen, ndërkaq meshkujt për të nxitur seksin. Është e qartë që lëmshi i marrëdhënieve mashkull-femër dhe i qëllimeve të ndryshme pikërisht është ajo që, më së shpeshti na çon drejt qëllimit të përbashkët – dashurisë. /Telegrafi/
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Flirti: Dallimet midis meshkujve dhe femrave Empty Re: Flirti: Dallimet midis meshkujve dhe femrave

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Sep 2014 - 2:36

ehh dihet ajo

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi