Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

3 posters

Shko poshtë

Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia Empty Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

Mesazh nga Majnola Wed 5 Mar 2014 - 7:45

Kane kaluar nje jete te gjate se bashku e fati e ka dashur te pleqerojne te dy. E tyrja nuk eshte nje histori e mirefillte dashurie, por edhe sot ne moshe te thyer ata nuk bejne dot pa njeri-tjetrin. Kane me shume se 60 vjet bashke dhe lidhja e tyre eshte bere sic e donte zakoni i te vjeterve. Pelqimi i paleve per miqesine mes fiseve, dhe te ata te cilet do te lidhnin jeten, nuk kishin te drejte as te mesonin fatin e jetes. Sania ka qene vetem 9 vjec kur babai i saj vendosi ta fejoje.

“Kam qene 9 vjec kur u fejova. Ne fillim me pa vjehrra”, thote Sania. Ne ate moshe, Sania ishte shume e re per te menduar per pergjegjesite qe do t’i binin mbi supe. Ramazani, i cili ka qene 18 vjec ate kohe, mes rrugeve te fshatit Grore dikush i prezanton gruan e ardhshme, te cilen nuk kishte te drejte as ta shikonte.

Zakoni e donte qe cifti i fejuar te mos takoheshin deri ne diten e marteses. Sanija, grua e urte dhe e bindur ndaj fatit qe te tjeret vendosen per te, e nga ana tjeter Ramzani, nje burre zakoni edhe sot, kane kaluar se bashku nje jete mire. Cifti ka sjelle ne jete 10 femije. “Kam 6 djem dhe 4 vajza, jam e lumtur, i kam shume mire”, pohon Sanija.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Majnola
Majnola
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 55
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2014
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia Empty Re: Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

Mesazh nga Anakonda Sat 19 Apr 2014 - 3:55

histori e bukur,nga zori dhe nga halli e qujn dashuri se kur sperfundon me ate qe tdo zemra smundesh me jetu vetem

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia Empty Re: Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

Mesazh nga dajti modh Tue 22 Apr 2014 - 20:57

Plaku paska qene qefli.
Po dhe plaka paska pasur toke pjellore.
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia Empty Re: Dashuria mund te linde edhe nga shkuesia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi