Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:13

Të jetosh një jetë të sigurtë dhe të lumtur është ëndrra e cdokujt. Askush nuk dëshiron të grabitet teksa del në rrugë, apo të ketë një armë të drejtuar drejt tij, por fatkeqësisht krimi është prezent në botë. Por cilët janë vendet më të sigurtë në botë për të jetuar, ku krimi ka shifra pothuajse zero? Lexoni vendet ku do të jetonit më të sigurtë;
10. Suedia
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Suedia_zpsfb458eab
Në vendin e 10 në listën e vendeve më të sigurtë renditet Suedia. Vendi është i njohur për të mos qenë në lajme për ccështje të krimit, ndërsa ka një nivel të lartë sa i takon turizmit. Këtu mund të gjeni shumë bukuri piktoreske dhe hire natyrore. Mjedisi tërheqës dhe i dashur vetëm ia shtojnë hijesjinë! Mos hezitoni të vizitoni këtë vend, të bukur e të sigurtë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:13

9. Finlanda
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Finlanda_zpse18e0c43
Një vend i qetë dhe me dëborë; Finlanda ju mban larg konflikteve ndërkombëtare dhe krimit. Ndërsa dëbora që qëndron këtu për më shumë se 6 muaj, e bën  këtë vend me të vërtetë spektakolar. Mjedisi është fantastik dhe shumë i sigurtë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:14

8. Austria
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Austria_zps25f480da
Toka e muzikës; Austria mban vendin e tetë në listën e vendeve më të sigurtë, sigurisht edhe me pamjen e saj të natyrës së ndërthurur me male e hapësira pafund e lumenj. Austria shtrihet në Evropën Qendrore, ndërsa ka arritur të ketë marrëdhënie shumë të mira me fqinjët e saj dhe një nivel shumë të ulët të krimit. Austria është e njohur si “Toka e Muzikës”, sepse këtu kanë lindur muzikantët më të mirë në botë, por edhe për shkak të zhvillimit që mori muzika klasike këtu.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:14

7. Australia
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Australia_zps9362be5e
Të gjitha masat dhe vendimet e marra në kohën e duhur janë duke ia shpërblyer tani Australisë. Edhe pse ekonomia botërore po vjen në recesion, Australia ka përmirësim dhe kushtet ekonomike janë më shumë se vetëm të mira. Për shkak të kësaj, australianët gëzojnë prosperitet dhe standarde të mira jetese, që kanë ulur dhe nivelin e krimit dhe kanë renditur Australinë si një nga vendet më të sigurta për të jetuar e vizituar.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:14

6. Norvegjia
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Norvegjia_zps27cce265
Norvegjia është e famshme për të paktën dy arsye; ajo konsiderohet një nga vendet më të sigurta në botë, me nivelin e krimit pothuajse zero, por dhe për njerëzit shumë miqësorë dhe zyrtarët që të ofrojnë ndihmë në ccdo moment, cc’ka dhe kanë fituar zemrën e të huajve. Norvegjia ka provuar respektimin e të drejtave dhe lirive fetare për këto. Malet e shkallëzuara dhe shtëpitë shumëngjyrëshe karakteristike të fshatrave e bëjnë këtë vend mjaft interesant për t’a vizituar.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:15

5. Irlanda
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Irlanda_zps68620d1a
 
Vendi i pestë më i sigurtë në botë, Irlanda është jo vetëm i sigurtë, por ju do të shijoni dhe shoqërinë e vendasve gjithashtu. Ata janë një shoqëri mjaft e këndshme dhe nuk do të lejojnë që jut ë mërziteni. Vendi ka zhvilluar marrëdhënie shumë të mira me fqinjët dhe sigurisht që ëhstë një zgjedhje mjaft e mirë për të gjithë ata që janë në kërkim të vendi të bukur, të sigurtë e miqësor.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:15

4. Danimarka
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Danimarka_zps7c342bbf
 
Danimarka ishte arsyeja e vetme për shumë konflikte në historinë e Evropës, ndërsa tani renditet në vendin e katërt më të sigurtë në botë. Vendi ka kaluar përmes një ndryshimi thelbësor në kohë dhe konsiderohet një ndër vendet më të sigurta në botë. Danimarka siguron banorët e saj me një mjedis të qetë, por edhe të sigurt njëkohësisht, veç bukurisë që ofron. Tani vendi gëzon dhe nivelin më të ulët të varfërisë për fëmijët. Mos ngurroni të vizitoni Danimarkën piktoreske, nën qetësinë dhe sigurinë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:16

3.  Tuvalu
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Tuvalu_zpsb36acd81
Të njohur gjithashtu edhe si ishujt Ellice, Tuvalu nuk është shumë i famshëm në botë. Megjithatë, ju do të keni këtu pushime të qeta e të këndshme, pasi vendi renditet ndër vendet më të sigurta në botë. Këta ishuj ofrojnë bukurinë, qetësinë dhe sigurinë në të gjitha aspektet. Tuvalu është kombinim i 4 ishujve; Fiji, Samoa, Nauru dhe Kiribati, që janë të vendosur ndërmjet Haëaii dhe Australisë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:16

2. Zelanda e Re
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë ZelandaeRe_zps6f1eadb6

 
Zelanda e Re, vendi i dytë në listë. është në të vërtetë mjaft i sigurtë. Ajo ç’ka ofron ky vend më shumë vec sigurisë është pikërisht dhe mjedisi; mallet, kodrat e gjelbërta dhe akullnajat janë pjesë e Zelandës së Re. Mjaft turistë thonë se Zelanda e Re është një parajsë mbi tokë. Vendi është i famshëm për qytetet e tij Auckland dhe Ëellington.


Edituar për herë të fundit nga Anakonda në Sun 21 Dec 2014 - 1:17, edituar 1 herë gjithsej

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:16

1.Islanda
Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Islanda-1_zpsa18bd588
Një nivel absolute zero të krimit dhe absolutisht asnjë armik; Iselanda kryeson kështu listën e vendeve më të sigurta në botë. Që nga shpallja e pavarësisë, vendi është kujdesur të jetë një shtet paqësor. Ekonomia e qëndrueshme e vendit ka rezultuar në lumturinë e banorëve të tij, që janë në gjendje të shijojnë një jetë luksoze. Dhe duke shtuar këtu dhe nivelin zero të krimit, Islanda është një vend ideal për të jetuar e vizituar.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë Empty Re: Mes bukurisë dhe sigurisë! Vizitoni vendet më të sigurtë në botë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi