Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Si te jesh e bukur... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Si te jesh e bukur... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si te jesh e bukur...

Shko poshtë

 Si te jesh e bukur... Empty Si te jesh e bukur...

Mesazh nga Anakonda Thu 1 Jan 2015 - 5:45

Shpesh bukuria ka pak te beje me gjenetiken dhe gjitheka duhet per te patur nje bukuri natyrore te lindur jane disa ide kye e per perdorimin e toneve sipas ngjyres se lekures.

Shkelqim si diten me diell

Makiazhi natyror, ben qe te jesh prape ti, por pak me e mire. Por nese mendoni se makiazhet natyrore jane vetem tre nuanca te lehta te kafes, jeni te gabuar. Kjo nuk eshte aspak e vertete. Lekurat e zbehta duken mjaft mire me hije te kuqe, tonet ne ngjyre ulliri behen te gjalla me nuanca te kafes, ndersa zeshkanet behen natyrore me portokalline dhe kafen. Per nje look delikat e dinamik vendosni nje ngjyre kremoze, transparente tek syte, buzet dhe mollezat.

Drite hene ne mbremje

Per t'u dukur natyrale, por jo te shpelare ne mbremje duhet te rrisni intensitetin e makiazhit tuaj. Dhe qe te ndryshoni look nuk eshte e nevojshme te harxhoni ore te tera. Vendosni pak ton ne molleza, pak me shume ngjyre perreth syve dhe nje buzekuq te lengshem ne buze. Beni kujdes te theksoni qerpiket, vetullat dhe linjen e syrit. Ngjyra e forte e buzeve eshte prekja e fundit per t'u dukur me shume shkelqim dhe te gatshem per t'u perballur me mbremjen qe ju pret.

Si mund te arrihet ky looke nese keni lekure te zbehte
Gjate dites. Ngjyra qe keshillohet per lekure te zbehte eshte e kuqja, por edhe kjo ne tonalitete me te lehta te saj. Per ta zbutur edhe me shume tonin e kuq ne fytyre, pas vendosjes, mund te kryhet perhapja me gishta. Nje rimel i mire voluminoz do ta fshihte lodhjen nga fytyra juaj. Guida me qarte per nje look natyral, eshte te mendoni ngjyrat e mollezave kur skuqeni apo te buzeve kur i kafshoni.


Gjate nates syte jane ne rolin kryesor mbremjeve, prandaj perves vijes se siperme qe duhet theksuar me rimel ose me laps, duhet theksuar dhe vija e brendshme. Dhe pastaj nje perdorim tjeter i rimelit dhe nje fryrje e buzeve me me shume buzekuq te shndritshem nese keni nje lekure ngjyre ulliri
Gjate dites. Kjo lloj lekure rrezikon te duket pak e fryre, por nese perzihet me ngjyra te buta te kafes qe hijezon syte dhe mollezat, fytyra juaj do te duket e fresket e vezulluese. Gjallerojini syte me pak roze te lehte, theksojini qerpiket dhe vetullat. Po te njejtat tone perdorni edhe per buzet, por mos harroni t'i ndrieoni ato.


Gjate nates vetulla te theksuara, qerpike te trashe te zinj dhe molleza te ndrisuara, eshte e gjithe armatura ekstra qe ju duhet per look-un tuaj ne mbremje. Dy deri ne tre here lyeni me te kuqin natyror buzet dhe jeni gati per te daleNese keni lekure te zeshket lekura e zeshket zbukurohet nga nje spekter ngjyrash te kafes dhe portokallise. Perhapni nje ngjyre te bronxt? te lehte perreth syve te lyer mire me rimel e penel. Perdorni duart per pudren e portokallte mbi molleza ne pjesen me te ngritur te tyre dhe e gjitha perfundon me nje te buzekuq ne ngjyre kafe me shkelqim gjate nates jepini tone te zbehta mollezave dhe pastaj mund te manovroni me lehte me syte e buzet. Mund te perdorni nje ton sysh portokalli, nje laps te zi qe te theksoje formen e syrit. Rimeli perdoret dy here, njehere ne fillim e njehere ne fund te makiazhit. Perfundoni perseri me te kuq me shkelqim tek buzet.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Si te jesh e bukur... Empty Re: Si te jesh e bukur...

Mesazh nga Anakonda Thu 1 Jan 2015 - 5:48

Te jesh e bukur vetem me 8 gjeste   
Pamja jone duhet studiuar me kujdes. Ja 8 keshilla per te qene sa me te bukura.
Pamja jone duhet studiuar me kujdes. Ja 8 këshilla për te qene sa me te bukura.

Flokë gjithmonë te pastër

Te gjitha kujdesemi te kemi flokë te pastër dhe te shndritshëm. Ndotja i than dhe i ashpërson ata prandaj është e nevojshme te përdorim shampo zbutëse për përdorim te shpeshte.

 Lëkurë e unifikuar

Si te kemi një lëkurë perfekte? Duke fshehur pucrat dhe njollat e tjera. Lëkura është një nga treguesit kryesore te një pamjeje te bukur.

Qerpikë dhe vetulla te disiplinuara

Këtë vit tendenca është për vetulla te trasha, te krehura dhe te zgjatura me laps. Qerpikët duhet te jene super te kthyer dhe rimeli jo shume i trashe.

Rruzh dhe i kuq buzësh

Për buzët preferohen ngjyra sa me natyrale. Rruzhi dhe shkëlqimi i buzëve japin një pamje me te rafinuar. Ne çdo ore te ditës, lyerja e përsëritur jep një freski te re.

Një kapje flokësh romantike

Lidhja e flokëve ne mënyrë te çrregullt, ne mënyrë qe te duken sikur do bien, tregojnë me shume feminilitet këtë sezon. Duke qene një arme e forte për te joshur është me mire te kujdesemi me shume për te..Thonj te shkurtër

Thonjte e gjate? Iu ka ikur moda! Preferohen me tepër te shkurtër dhe rrumbullake. Ne këtë mënyrë mund te përdorim çdo lloj ngjyre pa lënë shije te keqe.

Sa me shume ujë

Duke qene te ndërgjegjshme qe uji është një burim ekuilibri, ne duhet te pimë sa me shume për te siguruar edhe një hidratim me te mire. Duhet te shmangim konsumimin e kafesë e cila e dëmton lëkurën.

Arome e këndshme

Për te pasur një arome sa me te mire duhet te përdorim një parfum te lehte dhe te mos hedhin here pas here.

(marre nga avantages)
 Si te jesh e bukur... Images

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Si te jesh e bukur... Empty Re: Si te jesh e bukur...

Mesazh nga Anakonda Thu 1 Jan 2015 - 5:48


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Si te jesh e bukur... Empty Re: Si te jesh e bukur...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi