Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016

Shko poshtë

E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 Empty E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016

Mesazh nga Anakonda prej Mon 18 Apr 2016 - 3:42

E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 32444
Giorgio Armani, një ndër njerëzit më të fuqishëm në Itali në fushën e modës, ka prezantuar koleksionin e tij pranverë-verë 2016 në Milano. E kuqja dhe nuancat e saj ishin ngjyrat mbizotëruese të linjës së tij për femra. Veshjet ishin punuar me finesë dhe prerja ishte tejet elegante.
Stilisti 81-vjeçar, i cili ka ndërtuar një perandori globale në fushën e modës, ka përdorur ngjyrën e kuqe në xhaketa, pantallona të shkurtra, veshje dhe fustane mbrëmjeje. Tonet e ndryshme të të kuqes së theksuar ose në rozë, ishin të përziera me hije të zbehta të grisë, kremit dhe të zezës.

Pëpara një audience të gjerë ku merrte pjesë edhe aktorja e madhe italiane, Sofia Loren, modelet sfiluan me xhaketa të shkurtra, të kombinura me pantallona të lirshme të shkurtra, fustane mëndafshi, të shoqëruara edhe me kapele të mëdha të valëzuara.
I njohur ndryshe si “Mbreti Giorgio” në Itali, ai është një prej emrave më të fuqishëm në botën e modës. Në këtë sfilatë ai kishte përzier copat, dhe kishte luajtur me materiale të holla për të krijuar volumin e fundeve dhe fustaneve. Xhaketat të zbukuruara me rruaza ishin të kombinuara me pantallona të shkurtra dhe fustane.
Armani, i cili këtë vit shënoi 40 vjet në botën e modes, ka zbuluar edhe një pjesë nga autobiografia e tij. Libri që tregon për jetën e tij do të ketë një çmim prej 150$ deri në 350$, dhe të ardhurat nga shitja e tij do të shkojnë në ndihmë të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Fëmijët.
“Doja të shkruaja këtë libër sepse kam kujtime dhe ndjenja, të cilat dua t’i ndaj me të gjithë ju”, tha Armani.

Java e modës në Itali është mbyllur me një lajm të mirë, pasi Dhoma Kombëtare e modës në Itali ka parashikuar një rritje pesë për qind në shitje këtë vit, ose 64.5 miliardë euro.
E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 1088742-1_og_gallery
E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 Armani_003_ss16-d809ffc4a9e98ad0aab4ab48d96cd25c
E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 Armani_024_ss16-249fdcef71402eff9bb5916f5fa15c70
E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 Armani_017_ss16-1a33a435ee228293f12e808054d9affb
E kuqja befasuese e Giorgio Armani-t , Pranverë-verë 2016 Armani_001_ss16-f0cd77adebd1b04d33c5dca16af1ed22

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi