Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Koleksion me çudira! - Faqe 15 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Koleksion me çudira! - Faqe 15 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koleksion me çudira!

4 posters

Faqja 15 e 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Tue 24 Nov 2009 - 11:12

First topic message reminder :

Ngoc: Tri dekada pa gjumë

64-vjeçari Thai Ngoc vuan nga pagjumësia që nga mbrëmja e vitit 1973, kur kaloi ethe të forta. Ai ka numëruar një numër të pakufizuar delesh gjatë 11.700 netëve të njëpasnjëshme. "Nuk e di nëse pagjumësia ka ndikuar në shëndetin tim apo jo. Doktori thotë se jam për bukuri, me përjashtim të mëlçisë dhe punoj normalisht si të tjerët", thotë Ngoc. Ai mban në kurriz çdo ditë 50 kilogramë çanta me plehra, duke i transportuar për katër kilometra. Gruaja e tij thotë se gjatë ditës kujdeset për derrat dhe pulat, ndërsa natën punon si roje. Gjatë netëve të të tre muajve ka hapur liqene artificiale për të rritur peshq.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:42

Sipas studimeve të deritashme ka dalë se gjarpri tokësor më helmues është një lloj që quhet Notechis sentatus, I cili ka helm më shumë se gjarpërinjtë e tjerë. Helmi I tij është aq I fortë sa vetëm 0,6 miligram mjaftojnë për të mbytur njeriun. Kur një gjarpri të këtillë mund tnxirren 26.2 miligram helm, del se ai mund të mbysë 43 njerëz. Ky lloj gjarpri jeton në Australinë veriore.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:42

Mbiemri i vajzërisë së nënës së Astronautit Buzz Aldrin, pilotit të Apollo 11, që ishte astronauti i dytë i cili ishte i dyti që shkeli këmbën e tij në Hënë pas Neil Armstrongut, ishte Moon (Hënë).

Verdura më e lashtë e njohur është bizelja.


Që të arrijë dikush të shohë Ylberin, duhet më parë ti kthejë shpinën Diellit.


Kafshët mishngrënëse nuk hanë kurrë një kafshë e cila është goditur nga rrufeja.


Iguanat mund të vetëvriten.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:42

Nga e gjithë bota, Skocia ka numrin më të madh të lindjeve te flokëkuqëve.


Një çerpik jeton rreth 5 muaj.

Uji që pimë ka një moshë rreth 3 miliardë vjeçare.


Gjithçka peshon 1% më pak në ekuador.


Milingonat nuk flenë kurrë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:43

Delet që mbulohen nga orteqet e dëborës, mund të mbijetojnë deri edhe 2 javë.


Luleshtrydhet i përkasin familjes së trëndafilave.


Asnjeri nuk e di se ku është varrosur Moxarti.

Eskimezët përdorin frigoriferë për të mbrojtur ushqimin e tyre nga ngrica.


Birmingami në Mbretërinë e Bashkuar ka një rrjet kanalesh 35 kilometra më të gjatë se Venecia.


Meksika dikur kishte 3 Presidentë në një ditë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:43

Kompania Coca Cola ka konsumimin më të madh të Vaniljes në të gjithë botën.


Miliona pemë mbillen rastësisht nga ketrat që më vonë harrojnë se ku i kanë vënë.


9 nga 10 organizmat e gjallë jetojnë në Oqean.


Buzëkuqi përmban luspa peshqish.


Kikirikët janë një nga përbërsit e dinamitit.


Lopët nxjerrin më shumë qumësht kur dëgjojnë muzikë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:43

Majdanozi është erëza që përdoret më shumë në të gjithë botën.


Në Oqeane ekiston 200 herë më tepër flori , nga ai që është nxjerrë nga territori tokësor.


Fjala War (luftë) në gjuhën sanskrite do të thotë ‘’Dëshirë për më shumë lopë’’.


Orkestra kombëtare e Monakos është më e madhe në numër se sa ushtria e tij.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:43

70 % e të gjitha organizmave të gjallë në Tokë janë Bakterie.
Çdo vit, Dielli humb 360 milionë tonë.


Në Kinë , nusja vishet me të kuqe.


Shpërndarësi më i madh i lodrave në Amerikë janë McDonalds-at.

M&M u krijuan që ushtarët të mund të hanin çokollata pa ju ngjitur duart.


Kamilat e vetme të egra në botë ndodhen në AustraliGjysma popullsisë se rruzullit tokësor ka parë filmin e James Bond.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:43

Vendosja e numrave në shtëpitë e rrugëve të Londrës filloi në vitin 1764 .


Vetëm 4% e foshnjave ka lindur në ditën që gjinekologu kishte përcaktuar.


Organet gjenitale të kërminjve ndodhen në kokat e tyre.


90% e femrave që ecin brenda një qëndre tregtare, kthehen nga e djathta . Por asnjeri nuk e di se përse.


Një fëmijë i moshës 4 vjeçare, bën mesatarisht 400 pyetje në ditë.

Çdo vit, numri i lindjeve në Indi tejkalon numrin e të gjithë popullsisë së Australisë.


Një mi mund të rezistojë më shumë pa ujë se sa një kamilë.


Fjala ‘’Himalaja’’ do të thotë ‘’Shtëpia e Dëborës’’.


Në Belgjikë ekziston një muze luleshtrydhesh

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:43

Eshte zbuluar nje strukture qe mendohet te jete ndertesa me e vjeter ne bote, gati sa dyfishi I moshes se piramidave te Egjiptit. Guri I ziguratit me forme drejtekendore, nen bregdetin japonez, mund te jete deshmia e pare e nje civilizimi krejtesisht te panjohur te kohes se gurit, thone arkeologjistet.
Monumenti eshte 600 kembe I gjere dhe 90 kembe I larte, dhe datohet te jete se paku 8000 vite para Krishtit. Piramida me e vjeter ne Egjipt, piramida Step ne Saqqara, eshte ndertuar me shume se 5000 vite me vone.
Struktura e Yonaguni-t, nje ishull I vogel ne jugperendim te Okinawa, u zbulua se pari 10 vite me pare, nga zhytesit ne thellesi rreth 75 kembe nen nivelin e ujit. Vendasit besonin se ky ishte nje fenomen natyral.

Profesori Masaki Kimura, nje gjeologjist ne Universitetin e Ryukyu te Okinawa-s, ishte shkencetari I pare qe kishte hulumtuar zonen dhe kishte konkluduar se struktura misterioze pese-shtresore ishte ndertim njerezor. “Objekti nuk eshte formesuar nga natyra. Nese ky do te kishte qene rasti, ateher do te prisnim te gjenim materialin e grumbulluar per-rreth, por aty nuk gjenden depozitime guri ne rrethine”, tha ai.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:43

Njeriu me i gjate ne bote He Pingping, 2 meter e 36cm, eshte takuar me personin opozite te tij, Bao Xishun, 73 centimetra. Te dy shihen ne sy dhe shtregojne me miresjellje duart, duke pozuar per fotografet. Gjithcka ndodh ne Mongoli, ku primati i gjigandeve eshte futur tashme ne rekordet guinness. Tashme po e provon edhe rivali i tij, ne pritje per tu njohur si me i shkurtri i globit.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:44

Cornovalja- "Po me operuat, nuk flas me ". Ky ka qene premtimi i bere nga 3 vjecari anglez, Ben Grocock, i cili ishte frikesuar aq shume nga ideja qe do ti hiqnin bajamet sa u tha prinderve se sdo te fliste me. Greva e tij zgjati 10 vjet. Tashme, kur eshte 13 vjec Ben nxorri serish ze, dhe filloi te flase.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:44

Çdo foshnje pas lindjes ka saktë 350 eshtra, gjersa njeriu i moshuar ka 144 më pak. Ekspertët kanë zbuluar se shumë eshtra gjatë fazës së zhvillimit të njeriut shkrihen ndërveti dhe kështu forcojnë skeletin e njeriut.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:44

Foshnjet e lindura në muajin Maj peshojnë më rëndë se tjerët. Arsyeja ende nuk dihet.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:44

Një nga 2000 fëmijë lind me një dhëmb në gojë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:44

Shkencëtarët zbuluan se flokëkuqet kanë vetëm rreth 90 000 flokë, zeshkanet 100 000, ndërsa bjondinet 150 000 fije floku. Por vetëm 20 përqind e bjondinave e mbajnë këtë shifër të flokëve.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:45

Fëmijët me sy të zi reagojnë 15 herë më shpejtë se ata me sy ngjyrë qelë.Ata janë më të mirë në sportet ku kërkohet reakcion i shpejtë p.sh. futboll. Ndërsa fëmijët sykaltër janë më të mirë në sportet ku nuk nvaret nga reakcioni i shpejtë, p.sh. Golf.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:45

Eshtrat e njeriut janë katër herë më të qëndrueshme se celiku.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:45

Sa herë ka rrahur zemra jonë kur jemi në moshën 79 veçare? Shkencëtarët e kanë zgjidhur këtë pyetje. Reth 2,5 miliardë herë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:45

Mushkëria jonë (e shpalosur) do ta mbulonte një fushë tenisi, d.m.th. 100 m².

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:45

Enët e gjakut të njeriut (të kapura njëra pas tjetrës) janë 2,5 herë më të gjata se ekuatori.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:45

Në fund të jetës së tij trupi ka prodhuar 950 kilometër flokë, ndërsa sytë janë mbyllur rreth 415 milionë herë. Edhe në moshë të vjetër asnjë asht i njeriut nuk është më i vjetër se 20 vjet-sepse eshtrat përtrihen rregullisht.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:45

69 Fëmijë të një nëne
Feodor Vasilijev nga Shuya (Rusi), nga gjithsejt 27 lindje gjatë viteve 1725-1765 lindi 16 bineqë, 7 treneqë, dhe 4 katërneqë. Vetëm dy fëmijë prej tyre vdiqën si foshnjë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:46

James Gill, i biri i Brenda dhe James Gill, lindi 128 ditë para kohës së paraparë. Në lindjen e tij më 20 Maj 1987 në Ottawa, Ontario (Kanadë) peshonte 624 gr.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:46

Nëna më e vjetër
Rosanna Dalla Corta nga Viterbo (Itali) sipas të dhënave në korrik të vitit 1994 në moshën 63 vjeçare lindi një djalë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:46

Operacioni më i gjatë
Një operacion i cili u zhvillua në vitin 1951 në Chicago, Illinois (USA), gjatë të cilit pacientes Gertrude Levandowski iu mënjanua një cistë nga njëra vezore e saj, zgjati prej 4-8 Shkurt d.m.th. 96 orë. Gjatë operacionit pesha e pacientes zbriti nga 280 në 140 kg.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:46

Shkroi 12.584 shkronja në një kokërr orizi
Një nxënës nga India do të hyjë në librin e Guinnes të rekordeve sepse ai në një kokërr orizi shkroi 12.584 shkornja. Akash Gupta shkroi 26 shkronja të alfabetit nga 484 herë secilën, duke mos përdorur asnjë ndihmvs vizuel. Për këtë atij iu desht vetëm 90 minuta, dhe përdori ngjyrë shkrimi dhe mbajtëse fletash me të cilin e mabajti kokrrën. 14 vjeçari Akash me këtë hobi merret 10 vite, dhe nganjëherë ai në kokërr të orizit vizaton portrete të njerëzve, kryetarëve të sheteve dhe personaliteteve tjera

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:46

Gjuha më e gjatë në botë
Një nxënëse nga Gjermania hyri në librin e Guinness të rekordeve sepse ajo ka gjuhën më të gjatë në botë. Gjuha e 12 vjeçares nga Tangsted, afër Hamburgut është e gjatë 7 centimetra. Ajo është në gjendje ta lëpijë akulloren nga fundi i kornetit. "Jam e lumtur sepse të gjithë njerzit në botë tani dijnë për mua dhe për gjuhën time" tha ajo.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Alberti Thu 9 Sep 2010 - 7:46

Elektromobili më i shpejtë në botë
KAZ është një veturë me tetë rrota dhe ka titullin e elektromobilit më të shpejtë në botë. Atë e vënë në qarkullim bateritë Litium-Jon - teknologji e cila po pvrdoret për mbushje të telefonave mobil, por për këtë veturë ka një kapacitet prej 55 kilovat për secilën rrotë, dhe mund ta shpejtojnë deri në 310 km/h. Kjo shpejtësi mund të krahasohet vetëm me trenat Japonez super të shpejtë. Ky elektromobil është i ndërtuar prej pjesëve nga 14 prodhues Japonez, kurse shasinë e ka ndërtuar një kompani Italiane.

Disa ligje jo te zakonshme ne USA:
-Diteve te diela, ne New York eshte e ndaluar te ecesh me nje kaush akulloreje ne xhep.
-Ne Florida dikush mund te gjobitet nese e ze gjumi nen kasken e parukjeres.
-Ne San Francisco mund te shetisesh me nje elefant vetem nese e mban te lidhur me zinxhir.
-Ne Alabama nuk mund te shkohet ne kishe me mustaqe fallso

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga kasperi Thu 5 May 2011 - 10:26

Sex para studentëve në Universitetit Northwestern, në Chicago
Një orë mësimi mbi seksualitetin përfundoi me një performancë seksuale në auditorin e Universitetit Northwestern, në Chicago.
Tema e ditës ishte sadomazokizmi dhe pas përfundimit të orës së mësimit, profesori u komunikoi studentëve se mund të qëndronin pas mësimit për të parë një performancë me “lodra” erotike që do të përfundonte me orgazmën e një femre.

Rreth 100 studentë pranuan të qëndronin dhe duket se patën mbresa të mira nga kjo eksperiencë.

“Është diçka që do ta kujtoj për gjithë jetën time. Të gjithë ishin të kënaqur nga kjo orë dhe nuk pashë asnjë të turpëruar”, tha Justin Smith, një student 21-vjeçar.

Universiteti mbrojti këtë performancë me anë të një komunikate në të cilën shkruhej se mbështeste “të gjitha përpjekjet për promovimin e avancimit të njohurive, edhe pse disa tema janë paksa delikate”.

Por, kur ky episod filloi të përhapej me shpëjtësi në mediat amerikane, dekani i Universitetit u shpreh se ishte “i shqetësuar dhe i zhgënjyer nga ajo që ka ndodhur”.Koleksion me çudira! - Faqe 15 Faith_kroll_25_and_fiance_jim_
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 23 Aug 2011 - 2:29

Gjuha e kameleonëve është dy herë më e gjatë se trupi i tyre.

Krokodilat janë daltonë (nuk dallojnë ngjyrat) .

Një luan mund të kryej marrëdhënie seksuale deri në 50 herë në ditë.

Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Mar 2012 - 18:07

Te gjitha i paskeni shkruar vec po te shpik ndonje gje.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koleksion me çudira! - Faqe 15 Empty Re: Koleksion me çudira!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 15 e 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi