Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cilat janë kafshët më të pasura në botë ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cilat janë kafshët më të pasura në botë ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cilat janë kafshët më të pasura në botë ?

Shko poshtë

Cilat janë kafshët më të pasura në botë ? Empty Cilat janë kafshët më të pasura në botë ?

Mesazh nga Vizitor Wed 9 Dec 2009 - 13:11


Jetë qeni jo e jo, por as jetë kafshësh të zakonshme jo. Janë nëntë kafshë, të cilat janë më të pasura se pjesa më e madhe e popullsisë në tokë. Një pjesë e tyre janë kafshë miliardere, një pjesë tjetër milionere. E gjitha kjo, sepse pronarët e tyre kanë vendosur në fund të jetës se kanë pasur më pranë kafshët e tyre shtëpiake se sa të afërmit e gjakut, fëmijët e nipërit e mbesat.

Ja cilat janë kafshët më të pasura në botë.

Gunteri, pastori gjerman, 90 milionë stërlina
Në korrik të vitit 2000, Madonia ia shiti vilën e saj në Miami avokatëve që vepronin në emër të një pastori gjerman të quajtur Gunteri IV. Ai e ka trashëguar pasurinë nga babai, Gunteri III, të cilit ia ka lënë trashëgim pasurinë një konteshë gjermane me emrin Karlotta Liebenstein, kur vdiq në vitin 1992. Në pasurinë e Gunterit IV përfshihen edhe prona në Bahamas, Itali dhe Gjermani.
Shimpanzeja Kalu, 40 milionë stërlina
Kur ish-kampioni australian i notit, Frank O’Neill ndodhej në lojërat Olimpike të Sidneit, gruaja e tij miliardere, Patricia O’Neill, vendosi të ndryshonte testamentin dhe t’ia linte pasurinë shimpanzesë së saj, Kalu.
Qeni maltez, Trouble, 6 milionë stërlina
Leona Helmsley e njohru si “Mbretëresha kurnace” e Nju Jorkut, e cila vdiq javën e kaluar në moshën 87-vjeçare ia la gjithë pasurinë e saj qenit, për të cilin kujdesej një staf i tërë, duke lënë jashtë testamentit gjithë nipërit e mbesat e saj.
Tina dhe Kate, 450 mijë sterlina
Nora Harduell, u kujdes që para se të vdiste në moshën 90-vjeçare të sigurohej që dy qentë e saj, Tina dhe Kate të jetonin në kushte luksoze. Në testamentin e saj shkruhej që një person të kujdesej për qentë, ndërsa shtëpia duhet të qëndrojë gjithë kohës e pastër.
Qeni Jasper, 150 mijë stërlina
Jasper fillimisht ishte një qen endacak që përfundoi në strehën e qenve të braktisur. Por trashëgimtarja e pasur, Diana Myburg vendosi ta merrte në pronësinë e saj në vitin 1995. Kujdestari i tij, shprehet se gjithë të afërmit që do të marrin pasurinë pas vdekjes së Jasper, mezi po presin që ai të përfundojë ditët e tij në tokë.
Macja Tinker, 100 mijë stërlina
Pasi u miqësua me vejushën e vjetër, Margaret Layne, e cila vdiq në vitin 2003, në moshën 83-vjeçare, Tinker, macja që dikur ishte endacake nuk do kishte më nevojë të vuante për ushqimin e nevojshëm. Por, Tinker tashmë do të përballej me probleme të reja, me kërcënimet me vdekje dhe telefonatat e njerëzve xhelozë për pasurinë e saj.
Breshka Silverstone, 16 mijë sterlina
Edhe pse është tek të pesëdhjetat, kjo breshkë u bë e famshme, kur pronarja e saj Christina Foyle e la në kujdestarinë e personave, të cilët e marrin rrogën nga trashëgimia e breshkës.
Macet Top Cat dhe Matilda, 10 mijë stërlina
Këto dy mace përfituan nga 10 mijë sterlina secila, kur pronari i tyre vdiq në tetor të vitit 2004 duke lënë para të mjaftueshme për kujdesin e tyre.
Lopët Angus dhe delet Larry, 8 mijë stërlina për kokë
Falë një fondi prej 3 milionë sterlinash të krijuar nga Nëna Mbretëreshë para vdekjes, 150 lopë Angus dhe 200 dele në “MeyFarm” mund të konsiderohen si bagëtitë më të pasura në Britaninë e Madhe
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat janë kafshët më të pasura në botë ? Empty Re: Cilat janë kafshët më të pasura në botë ?

Mesazh nga Anakonda Mon 23 Apr 2012 - 17:49

sa fat kan disa kafshe
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi