Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cilat janë vendet më të paedukuara në botë ?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cilat janë vendet më të paedukuara në botë ?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cilat janë vendet më të paedukuara në botë ?!

2 posters

Shko poshtë

Cilat janë vendet më të paedukuara në botë ?! Empty Cilat janë vendet më të paedukuara në botë ?!

Mesazh nga T_o_n_i Thu 19 Apr 2012 - 22:42

Faqja e internetit Skyscanner.net, e
profilizuar në çështjet që kanë të bëjnë me udhëtimet, ka bërë një
sondazh për të mësuar nga vizitorët e vet se cili është vendi më i
paedukuar që ata kanë vizituar. Kjo faqe vepron në mbi 25 gjuhë të
ndryshme, me më tepër se 25 milionë vizita dhe mbi 11 milionë vizitorë
unikë në muaj. Në sondazh kanë shprehur mendimin e tyre 1.200 votues, 60
për qind e të cilëve ishin anglezë dhe irlandezë. Sipas sondazhit, më
të paedukuarit janë francezët, të ndjekur nga rusët, anglezët, gjermanët
e kinezët. Dhjetëshja e parë vijon me amerikanët, spanjollët,
italianët, polakët, turqit dhe zviceranët e indianët, ndërsa Brazili dhe
Karaibet rezultojnë si vendet më të edukuara.

Renditja e vendeve më të paedukuara në botë, sipas këtij sondazhi:
1. Franca 19.29 %
2. Rusia 16.56 %
3. Britania e Madhe 10.43 %
4. Gjermania 9.93 %
5. Kina 4.3 %
6. SHBA-ja 3.39 %
7. Spanja 3.15 %
8. Italia e Polonia 2.24 %
9. Turqia 2.15 %
10. Zvicra e India 1.9 %
11. Greqia 1.74 %
12. Kroacia 1.57 %
13. Austria 1.41 %
14. Egjipti, Qipro e Koreja e Jugut 1.24 %
15. Norvegjia 0.99 %
16. Australia 0.91 %
17. Irlanda, Suedia e Holanda 0.83 %
18. Japonia 0.66 %
19. Danimarka 0.5 %
20. Zelanda e Re, Kanadaja e Indonezia 0.41 %
21. Portugalia 0.33 %
22. Tajlanda 0.25 %
23. Filipinet 0.17 %
24. Brazili e Karaibet 0.08 %
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat janë vendet më të paedukuara në botë ?! Empty Re: Cilat janë vendet më të paedukuara në botë ?!

Mesazh nga Anakonda Fri 20 Apr 2012 - 1:16

shyqyr vendi yn su perfshika te pakten

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi