Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Operohet njeriu më i trashë në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Operohet njeriu më i trashë në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Operohet njeriu më i trashë në botë

2 posters

Shko poshtë

Operohet njeriu më i trashë në botë Empty Operohet njeriu më i trashë në botë

Mesazh nga Alberti Wed 20 Jan 2010 - 5:35

Operohet njeriu më i trashë në botë F.0115141713665_m


Operohet njeriu më i trashë në botë


Britaniku Paul Mason (48-vjeçar), ish-postier, që tashmë konsiderohet si njeriu më i trashë në botë – është dërguar me urgjencë në spital për t’iu nënshtruar një operimi, që do t’ia heqë “tepricën e kilogramëve”, që seriozisht kërcënojnë jetën e tij.
Mason momentalisht peshon mbi 440 kg, ndërsa këtë peshë e ka fituar duke ngrenë tetë herë më shumë ushqim sesa që i nevojitet njeriut të zakonshëm.
Ky operim do të kushtojë disa dhjetëra mijë funte, ndërsa është vlerësuar se sigurimi shëndetësor i Masonit kushton rreth 100.000 funte në vit – dhe se shpenzimet për shëndetin e tij kanë kushtuar më shumë se 1 milion funte në 15 vjetët e kaluara.
Në vitin 2002, zjarrfikësit kishin thyer një mur të shtëpisë së tij, për ta nxjerrë Masonin jashtë dhe për ta dërguar atë në spital, pasi ishte e pamundur që ai të dilte nëpërmjet derës. Atëherë ai kishte humbur 50 kg – por të cilat i ka shtuar me kalimin e kohës.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Operohet njeriu më i trashë në botë Empty Re: Operohet njeriu më i trashë në botë

Mesazh nga Anakonda Tue 17 Apr 2012 - 18:30

none sa qonka ky..........
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi