Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më shumë seks, më pak sëmundje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Më shumë seks, më pak sëmundje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më shumë seks, më pak sëmundje

Shko poshtë

Më shumë seks, më pak sëmundje Empty Më shumë seks, më pak sëmundje

Mesazh nga Binni Fri 29 Jan 2010 - 11:35

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dy herë në javë marrëdhënie seksuale, do të thotë 50% rrezik më i vogël për infarkt të zemrës.

Një studim i realizuar te 1.000 meshkuj amerikanë, ka treguar se meshkujt të cilët kryejnë marrëdhënie seksuale dy herë në javë janë më pak të rrezikuar për të pasur sulm në zemër, në krahasim me ata të cilët bëjnë seks vetëm njëherë në muaj- shkruan Daily Telegraph.

Po ashtu, është vërtetuar se meshkujt të cilët kanë dëshirë të shtuar për seks janë më të shëndoshë, ndërsa më interesantja është se pikërisht këta meshkuj kanë lidhje stabile. Me fjalë të tjera, meshkujt në lidhje stabile kanë stres më të vogël, se ata të cilët nuk janë në një lidhje të qëndrueshme.

I njëjti studim ka treguar se meshkujt të cilët ejakulojnë qoftë gjatë marrëdhënies seksuale apo masturbimit, janë shumë më pak të rrezikuar që të sëmuren nga kanceri i prostatës.

Rezultatet e publikuara në revistën American Journal of Cardiology, kanë treguar po ashtu se marrëdhëniet seksuale dy herë në javë gjatë dimrit, përforcojnë sistemin imunitar, dhe njëherit zvogëlohet mundësia për t’u ftohur ose për t’u sëmurë nga gripi.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi