Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kina prodhon shishen më të madhe në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kina prodhon shishen më të madhe në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kina prodhon shishen më të madhe në botë

2 posters

Shko poshtë

Kina prodhon shishen më të madhe në botë Empty Kina prodhon shishen më të madhe në botë

Mesazh nga Alberti Sat 30 Jan 2010 - 23:12

Kina prodhon shishen më të madhe në botë F.0131032742220_m

Kina prodhon shishen më të madhe në botë


Kinezët kanë vendosur edhe një rekord botëror. Kësaj radhe me një shishe verë, që pretendohet të jetë më e madhja në botë.
Kompania Wang Chen Wines nga Liaoning, në veri të Kinës, pretendon ta ketë thyer rekordin e austriakëve, të cilët deri më tash e mbanin rekordin për shishen më të madhe të verës.
“Jemi shumë krenar dhe vera është shumë e mirë”, ka thënë zëdhënësi i kompanisë, që merrem me prodhimin e verës.
Shishja zë 1.850 litra, ndërsa është e lartë 4.5 metra. Dhe, për dallim prej shumë prodhimeve gjigante të padobishme, vera nga kjo shishe mund të konsumohet.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kina prodhon shishen më të madhe në botë Empty Re: Kina prodhon shishen më të madhe në botë

Mesazh nga Anakonda Thu 12 Apr 2012 - 4:49

me te vertete me e madhja qenka
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi