Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Toshiba po prodhon 13 inçëshin më të lehtë në botë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Toshiba po prodhon 13 inçëshin më të lehtë në botë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toshiba po prodhon 13 inçëshin më të lehtë në botë!

Shko poshtë

Toshiba po prodhon 13 inçëshin më të lehtë në botë! Empty Toshiba po prodhon 13 inçëshin më të lehtë në botë!

Mesazh nga L!nndy' Sat 8 May 2010 - 8:37

Toshiba po prodhon 13 inçëshin më të lehtë në botë! Toshiba13_479574866
Kur bëhet fjalë për laptop, secili dëshiron diçka të lehtë, një bateri që punon me orë të tëra dhe natyrisht peformancë të lartë.
Këto gjëra zakonisht nuk ofrohen në një makinë të vetme, pasi që shumica e pajisjeve ultraportabile përdorin procesor më të ngadalshëm për të kursyer jetën e baterisë. Por një thashetheme e re ka filluar të qarkullojë në internet e cila bënë të ditur se Toshiba do të zhvillojë një produkt që do t’i përfshijë të tre këto kërkesa të lartpërmendura në një vend.

Laptopi thuhet se do të jetë 13 inçëshi më i lehtë në botë me një peshë prej më pak se 1 kg, dhe do të ketë një SSD me kapacitet prej 512 GB. Gjithashtu thuhet se do të ofrojë ratë aspekti 16:9 për ekran dhe 4GB RAM. Opsionet për CPU janë Core i3, i5 dhe i7 (versione normale dhe jo kursimtare), pra nuk ka CULV CPU këtu.

Pjesa më e rëndësishme e thashethemes së paraqitur është se makina pritet të ketë një teknologji bateria SCiB. Kjo teknologji e baterisë mundëson mbushje deri në 90% të kapacitet për vetëm 10 minuta të kyçur në një prizë elektrike.

Detajet tjera mbeten të panjohura.
L!nndy'
L!nndy'
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : n'Matiqan
Postime Postime : 160
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/05/2010
Hobi Hobi : Design

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi