Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thaçi i gatshëm për koalicion mbarëshqiptar në Maqedoni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thaçi i gatshëm për koalicion mbarëshqiptar në Maqedoni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thaçi i gatshëm për koalicion mbarëshqiptar në Maqedoni

Shko poshtë

Thaçi i gatshëm për koalicion mbarëshqiptar në Maqedoni Empty Thaçi i gatshëm për koalicion mbarëshqiptar në Maqedoni

Mesazh nga Vizitor Fri 12 Feb 2010 - 3:18

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi deklaroi se asnjëherë nuk do të çojë PDSH-në në aleancë me Gruevskin dhe se është i gatshëm për një koalicion mbarëshqiptar nëse shqiptarët largohen prej politikës së kryeministrit maqedonas.
“Nacionalizmi i theksuar maqedonas kohët e fundit i ka rrënjët në përplasjet me Greqinë por pasojat e tij bien mbi shqiptarët. Diskriminimi që u bëhet shqiptarëve është i programuar dhe ndalet vetëm me një program që mund t’i bëjë ballë”, theksoi Thaçi për Top Channel.
Më tej Thaçi ka folur edhe për situatën ekonomike duke theksuar se maqedonasit kanë një program të shkatërrimit ekonomik për shqiptarët pasi nga i gjithë buxheti i shtetit shqiptarët përfitojnë vetëm 1 për qind prej tij.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi