Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Ngrejmë komision hetimor që të enjten People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Ngrejmë komision hetimor që të enjten People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berisha: Ngrejmë komision hetimor që të enjten

Shko poshtë

Berisha: Ngrejmë komision hetimor që të enjten Empty Berisha: Ngrejmë komision hetimor që të enjten

Mesazh nga Vizitor Mon 15 Feb 2010 - 5:31

Kryeministri Sali Berisha ka shprehur edhe një herë vullnetin për të diskutuar me opozitën, por ka këmbëngulur se kërkesa për hapjen e kutive është e pa realizueshme. Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, Berisha ka kërkuar nga PS-ja që të listojë të gjitha problemet dhe ato do të shqyrtohen.
Sipas kryeministrit, gjykatat janë të pavarura dhe problemet e PS-së, me gjyqësorin nuk mund të shndërrohen në probleme midis saj dhe qeverisë. “Ajo që kam deklaruar i kam kërkuar dhe i kërkoj zoti Rama që të listojë të gjitha problemet dhe t’i trajtojmë me seriozitet më të madh. Ne jemi gati që të enjten që vjen të ngrejmë komisionin parlamentar dhe opozita të ketë shumicën. Gjykatat kanë vendosur, vendosin dhe do të vendosin sa herë që palët do t’i drejtohet gjykatës, por vendimi i tyre nuk është më problem palësh, por vetëm problem gjykatash. Unë nuk kam kërkuar të trajtoj problemet penale të gjykatave”, theksoi Berisha.
Kreu i qeverisë kujtoi rastet kur Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë vendimet ose ligjet e miratuara nga qeveria, duke nënvizuar se në të gjitha këto raste, “ne nuk i kemi kërkuar opozitës të bëjmë diçka kundër vendimeve të gjykatave, pasi kanë rrëzuar ligjet dhe vendimet e qeverisë”.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi