Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari

2 posters

Shko poshtë

Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari Empty Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari

Mesazh nga Alberti Thu 18 Feb 2010 - 0:57

Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari F.0215120605336_m





Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari

Pasi nëna e tij mbante titullin lepuri më i madh në botë, pritej që edhe Ralph të ketë të njëjtat dimensione.
Ralph, një lepur gjigand kontinental, i ka vetëm 12 muaj dhe tashmë është më i rëndë se nëna e tij para se të ngordhte më 2009. Momentalisht ky lepur peshon rreth 20 kilogram.
Pronares Pauline Grant i ndihmojnë edhe fqinjët për ta ushqyer Ralphin, i cili peshon sa një fëmijë trevjeçar. “Ai vërtetë është i madh. Nuk mund ta dini derisa nuk e kapni me dorë dhe ka apetit të madh”, thotë Pauline.
Ajo tha se ushqimi i Ralphit paraqet problem për buxhetin e shtëpisë, por për shkak të famës që ka arritur atë e ndihmojnë fqinjët duke i dhënë ushqime falas.
“Nuk e di edhe sa do të rritet. Mund të bëhet edhe më i madh, por të gjithë e duan dhe gjithmonë tërheq vëmendjen e njerëzve,” tha Grant.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari Empty Re: Ralph, lepuri me madhësinë e një trevjeçari

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 5:03

o zot sa lepur i bukur qe qenka
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi