Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve

2 posters

Shko poshtë

Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve Empty Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve

Mesazh nga Alberti Wed 12 May 2010 - 8:45

Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve F.0511151727889_m

Fotografia e Dubait e madhësisë 45 gigapixel është bërë fotografia më e madhe në botë, duke thyer kështu rekordin e panoramës virtuale të qytetit francez të dashurisë – Parisit.
Falë kësaj fotografie njerëzit tash mund të ulen në kompjuterin e tyre, dhe nga karrigia e rehatshme të shijojnë bukuritë e Dubait, shkruan “The Independent”.
Fotografia e Dubait është njëra nga shumë panoramat virtuale të qyteteve më të njohura botërore të publikuara në faqen e internetit “GigaPan.org” e cila jep pamjet e metropoleve nga mbarë bota.
Këtë rekord e vendosi fotografi Gerald Donovan, i cili për më shumë se tri orë krijoi 4250 fotografi të cilat pastaj i bëri bashkë dhe kështu krijoi panoramën e pasur të Dubait.
Fotografia mund të mbulojë madhësinë e 1200 billboardeve reklamuese, ndërsa me opsionin e zoomit mund të shihen ndërtesat më të larta të Dubait, si dhe detajet më ë vogla të këtij qyteti.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve Empty Re: Panorama e Dubait në madhësinë e 1200 billboardeve

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 20:27

qenka cool dubai
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi