Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit

2 posters

Shko poshtë

Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit Empty Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit

Mesazh nga Alberti Fri 19 Feb 2010 - 4:22

Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit

Një autostradë në Atlanta u shndërrua në cirk, kur një zebër e arratisur nga kopshti zoologjik vraponte me të katrat nëpër shiritin e autobusit e ndjekur nga policia.
Kafsha 12 vjeçare, me emrin Lima, po stërvitej jashtë një qendre jashtë arenës në përgatitje për një shou në mbrëmje kur diçka i bëri hije dhe u tremb, tha zëdhënësja Crystal Drake e cirkut “Ringling Brothers and Barnum & Bailey Circus”.
Zebra iku nga cirku kaloi gardhin dhe filloi të vrapojë në ambient të hapur. “Nuk e dimë çka e trembi zebrën, por po përpiqemi ta mësojmë”, tha Drake.
Zebra u vërejt nga qytetarët në qendër të qytetit rreth orës 4:30 pasdite, tha zëdhënësja e departamentit të transportit Monica Luck.
Lima detyroi trajnerin e saj dhe policinë që për 40 minuta ta ndjekin nëpër qendër të qytetit, duke vrapuar për kilometra të tërë. Policia bllokoi të gjitha rrugët dalëse dhe iu afruan zebrës në hyrje të një rampe të autostradës, ku trajneri i saj arriti ta kapë dhe ta lidhë, tha Drake.
“Zebra dukej e emocionuar por në formë të mirë,” tha Drake. “Trajneri e qetësoi ngadalë”. Kafsha kishte lënduar thundrat gjatë vrapimit të gjatë, por pa pësuar ndonjë lëndim serioz. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit Empty Re: Zebra e arratisur kapet në mes të qytetit

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 4:52

nuk paske pat fat moj zeber e shkrete
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi