Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Behrami shënon në fitoren e West Hamit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Behrami shënon në fitoren e West Hamit

Shko poshtë

Behrami shënon në fitoren e West Hamit Empty Behrami shënon në fitoren e West Hamit

Mesazh nga Binni Sat 20 Feb 2010 - 9:41

Behrami shënon në fitoren e West Hamit F.0220184826522_m

Valon Behrami ka ndihmuar ekipin e tij West Ham United të shënojë fitore 3-0 në ndeshjen ndaj Hull Cityt në Upton Park, për të bërë edhe një hap të madh drejt mbijetesës në Ligën Premier.

Behrami ishte ai që i dha startin e përkryer ekipit vendas, duke shënuar golin e tij të dytë për klubin pas vetëm tre minutash lojë. Mysafirët u munduan të rikthehen në lojë por pësuan një goditje në minutën e 52-të kur Craig Fagan u dërgua jashtë loje me kartonin e dytë të verdhë.

West Ham shpejt më pas kaloi në epërsi me golin e Carlton Cole (59’), para se Julien Faubert të vulosë rezultatin në çastet e fundit të takimit.

Me këtë fitore West Hami zen pozitën e 13-të, ku më herët gjendej ekipi i Canës, Sunderland, që tash ka zbritur në pozitën e 14-të.