Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prostitutat zvicerane mësohen ta përdorin defibrilatorin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prostitutat zvicerane mësohen ta përdorin defibrilatorin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prostitutat zvicerane mësohen ta përdorin defibrilatorin

Shko poshtë

Prostitutat zvicerane mësohen ta përdorin defibrilatorin Empty Prostitutat zvicerane mësohen ta përdorin defibrilatorin

Mesazh nga Vizitor Sat 20 Feb 2010 - 10:04

Prostitutat Zvicerane kryejnë kurse për të mësuar përdorimin e defibrilatorit dhe mënyrat e përjetimit të kënaqësisë në mënyrë që t’i ndihmojnë klientët e vjetër, të cilët kanë probleme me zemër, në rast nevoje.

Pronarët e bordeleve në Lugano thonë se ka qenë e nevojshme njohja e përdorimit të tretmanit me elektro-shok me të cilën u ndihmohet personave me probleme në zemër, sepse shërbimet e tyre i përdorin një numër i madh i klientëve të vjetër. Viktima e fundit i cili vdiq në bordel është një pensionist për të cilin mendohej se po argëtohej mirë me ndihmën e ilaçeve kundër impotencës.
Pas vdekjes së tij ndodhën edhe disa incidente që kishin lidhje me vështirësitë në rrahjet e zemrës dhe në afërsi të bordelit janë shënuar disa infarkte. Pronari i bordelit tha se vdekja e myshterinjve nuk është fare e mirë për publicitet.

Në rajonin e Luganos momentalisht gjenden 38 klube dhe bordele që ofrojnë shërbime seksuale. Në plan është hapja e më shumë klubeve pasi aty vijnë shumë klientë nga Italia, ku bordelet janë ilegalë. Mendohet se rreth 80 për qind e burrave që paguajnë për seks në këtë vend vijnë nga Italia, ndërsa prostitutat në këtë qytet italian kryesisht janë nga Amerika Jugore dhe Evropa Lindore.
Ekspertët shëndetësorë mbështetën idenë e vendosjes së defibrilatorëve nëpër bordele.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi