Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
AAK akuzon për abuzim me tenderin për targat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
AAK akuzon për abuzim me tenderin për targat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AAK akuzon për abuzim me tenderin për targat

Shko poshtë

AAK akuzon për abuzim me tenderin për targat Empty AAK akuzon për abuzim me tenderin për targat

Mesazh nga Vizitor Tue 23 Feb 2010 - 4:55

Ardian Gjini, nënkryetar i AAK-së, tha se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës akuzon publikisht Qeverinë e vendit për abuzim ekstrem me tenderin për targat e veturave në vend.
“ Një abuzim prej 1.5 milion euro është shumë i madh për Kosovën. Mos harroni se një abuzim i tillë është shumë i madh për Kosovën se buxheti i Kosovës është vetëm 1 miliard e pak. Dhe e tërë kjo ndodhë si pasojë e mosmarrëveshjeve në mes të qeverisë dhe ministrisë së punëve të brendshme rreth vjedhjes së këtyre mjeteve dhe e kanë lënë Kosovën pa targa të veturave”, tha Gjini.
Gjini tha se kjo mënyrë e qeverisjes po ndikon që investitorët e huaj të largohen nga Kosova. “Kjo metodë e punës e cila dëshmohet përmes këtyre dy punëve që e ceka më parë dhe tash përmes tabelave po e bëjnë Kosovën një vend në të cilin askush nuk do të investoj”, tha Gjini.
Gjini akuzoi qeverinë për ndërtim të një korrupsioni të koordinuar mirë që nga kreu i qeverisë i cili sipas tij ka filluar të kontrollojë edhe biznesin privat
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi