Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arrestohen aktivistët e “Vetëvendosje”, Konjufca, Hyseni e Maçastena People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arrestohen aktivistët e “Vetëvendosje”, Konjufca, Hyseni e Maçastena People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arrestohen aktivistët e “Vetëvendosje”, Konjufca, Hyseni e Maçastena

Shko poshtë

Arrestohen aktivistët e “Vetëvendosje”, Konjufca, Hyseni e Maçastena Empty Arrestohen aktivistët e “Vetëvendosje”, Konjufca, Hyseni e Maçastena

Mesazh nga Vizitor Tue 23 Feb 2010 - 4:56

Komanda Regjionale e Policisë në Prishtinë ka arrestuar ditën e martë, aktivistët e lëvizjes “Vetëvendosje”, Glauk Konjufcën, Zgjim Hysenin në Prishtinë, ndërsa aktivisti i tretë, Blerim Maçastena, u arrestua në Podujevë në kohën teksa ishte duke mbledhë nënshkrime për peticionin kundër gjykimit të Albin Kurtit.
Që të tre, sipas lëvizjes “Vetëvendosje”, janë arrestuar pas një fletarresti të lëshuar nga Gjykata Komunale e Prishtinës. Fletarresti, sipas “Vetëvendosje”, është lëshuar të martën në mëngjes, por nuk dihen arsyet e lëshimit të tij.
Konjufca dhe Hyseni janë arrestuar në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë në kohën kur kishin shkuar për të përcjellë procesin gjyqësor kundër liderit të tyre, Albin Kurti.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi