Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nataliteti në Kosovë ka rënë drastikisht People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nataliteti në Kosovë ka rënë drastikisht People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nataliteti në Kosovë ka rënë drastikisht

Shko poshtë

Nataliteti në Kosovë ka rënë drastikisht Empty Nataliteti në Kosovë ka rënë drastikisht

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Wed 24 Feb 2010 - 0:07

Nataliteti në Kosovë ka rënë drastikisht 350m4ah

Prishtinë, 24 shkurt – Drejtori i Klinikës Obstretike Gjinekologjike të QKU-së, dr. Shefqet Lulaj, i ka thënë të përditshmes së Prishtinës, “Zëri”, se për nëntë vjet numri i lindjeve në Kosovë ka rënë 27, 9 për qind. Sipas pohimeve të tij, vjet kishte 10.913 lindje më pak se para nëntë vjetësh. Këto lindje janë regjistruar në institucionet publike dhe private të shëndetësisë, ku kryhen 95 për qind e lindjeve në Kosovë. “Ne po shkojmë drejt minimumit të lindjeve. Çdo vit po bie numri i lindjeve” – citohet të ketë thënë ai. Sipas tij për 10 vjet Gjermania ka pasur 15,3 për qind më pak lindje, Austria 13, 4 për qind, ndërsa Zvicra 6,5 për qind lindje më pak.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi