Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prifti: Reshjet, shkarkimet nuk shmangen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Prifti: Reshjet, shkarkimet nuk shmangen People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prifti: Reshjet, shkarkimet nuk shmangen

Shko poshtë

Prifti: Reshjet, shkarkimet nuk shmangen Empty Prifti: Reshjet, shkarkimet nuk shmangen

Mesazh nga Vizitor Wed 24 Feb 2010 - 9:00

Prifti: Reshjet, shkarkimet nuk shmangen F.0224105817179_mReshjet e mëdha të shiut gjatë orëve të fundit në Shqipëri kanë shkaktuar një situatë emergjente në kaskadat e hidrocentraleve, çka bën që shkarkimet e ujërave prej tyre të jenë të pashmangshme dhe përmbytjet në veri si pasojë e tyre.
Një fakt të tillë e ka bërë me dijeni gjatë një konference për shtyp, ministri i Energjetikës, Dritan Prifti, sipas të cilit edhe pse aktualisht nuk kanë nisur shkarkimet në Fierzë, ato nuk përjashtohen.
Sipas tij, vendi vazhdon të prodhojë energji në mënyrë maksimale si edhe të eksportojë në të tilla nivele, duke arritur vetëm në orët e fundit një shtim të prodhueshmërisë me 300 milionë kV/orë energji, ndërsa rezerva totale është 1 miliardë kV/orë, me të cilat mund të sigurohet energji për muaj të tërë.
Nga ana tjetër, Prifti bëri me dijeni se Fierza po i afrohet pikës kritike dhe vetëm gjatë 24 orëshit të fundit ajo është rritur me 87 centimetra, ndërsa Komani me 99 centimetra dhe Vau i Dejës me 15 centimetra.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi