Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Termokos-i” i jep fund sezonit të ngrohjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Termokos-i” i jep fund sezonit të ngrohjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Termokos-i” i jep fund sezonit të ngrohjes

Shko poshtë

“Termokos-i” i jep fund sezonit të ngrohjes Empty “Termokos-i” i jep fund sezonit të ngrohjes

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Fri 26 Feb 2010 - 4:04

“Termokos-i” i jep fund sezonit të ngrohjes 2db5r42

Prishtinë, 26 shkurt - Prej të hënës, më 1 mars, qytetarët e Prishtinës mbesin pa ngrohje qendrore, sipas një vendimi të “Termokos-it”.
Vendimi i Bordit të Drejtorëve për shkurtimin e sezonit të ngrohjes, që është dashur të përfundojë më 15 prill, pason paralajmërimet e njëpasnjëshme lidhur me situatën e vështirë financiare për shkak të inkasimit jo të kënaqshëm dhe të borxheve ndaj kontraktorit të mazutit, thuhet në një komunikatë për shtyp të ngrohtores së qytetit “Termokos”.
Sipas “Termokos”, konsumatorët, vetëm për dy sezonet e fundit kanë borxh mbi 3,26 milionë €, ndërkohë që vazhdimin e sezonit ngrohës e ka pamundësuar edhe borxhi ndaj kontraktorit të mazutit, që për shkak të rritjes enorme në Bursën Botërore, ka arritur shifrën 1,78 milionë €.
Me vendimin e menaxhmentit, NQ “Termokos” sh.a, me mjete vetjake do të vazhdojë furnizimin me ngrohje vetëm të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, si institucion më të ndjeshëm, gjithnjë me qëllim që të mos lërë në të ftohtë pacientët dhe personelin e atjeshëm.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi