Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
NATO-ja heton kontraktuesin e tyre shqiptar për kontrabandë droge People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
NATO-ja heton kontraktuesin e tyre shqiptar për kontrabandë droge People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NATO-ja heton kontraktuesin e tyre shqiptar për kontrabandë droge

Shko poshtë

NATO-ja heton kontraktuesin e tyre shqiptar për kontrabandë droge Empty NATO-ja heton kontraktuesin e tyre shqiptar për kontrabandë droge

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sat 27 Feb 2010 - 0:00

NATO-ja heton kontraktuesin e tyre shqiptar për kontrabandë droge 339t5he


Prishtinë, 27 shkurt – Firma ‘Ecolog AG’, me seli në Dyseldorf të Gjermanisë, e familjes Destani nga Tetova është duke u hetuar nga NATO-ja me dyshimin për trafikim me lëndë narkotike dhe sende të tjera të paligjshme, kanë raportuar mediat gjermane, duke cituar gjeneralin gjerman të NATO-së Egon Ramms. Sipas tij, kompania ‘Ecolog AG’, e cila është e kontraktuar për furnizim dhe mirëmbajtje të kampeve të forcave ushtarake të NATO-së, ISAF, në Afganistan, është duke shfrytëzuar këto rrugë për furnizim, edhe për transport të lëndëve narkotike. “Kjo ka të bëjë me mundësinë e rrezikut të kontrabandës së drogës apo të gjërave të tjera”, citohet të ketë thënë gjenerali Ramms për televizionin gjerman NDR. Duke u thirrur në burime brenda NATO-s, NDR-ja ka njoftuar se brenda shërbimit të furnizimit qëndrojnë anëtarë të një klani, i cili është si një lloj organizate që merret me veprimtari kriminale. Sipas NDR-së, për shkak të dyshimeve të NATO-s se ka kontraktuar një kompani me pronar të dyshimtë, NATO-ja është duke punuar që t’i vërtetojë këto dyshime, në mënyrë që të shohë në të ardhmen nëse kjo kompani është e pranueshme si partnere tregtare. “Koha Ditore”, ka kontaktuar me zyrtarë të firmës ‘Ecolog AG’, në Dyseldorf, për të ditur qëndrimin e tyre rreth dyshimeve të NATO-së, mirëpo gjatë ditës së premte nuk është kthyer ndonjë përgjigje
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi