Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
OBSH: Pandemia akoma nuk ka kaluar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
OBSH: Pandemia akoma nuk ka kaluar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OBSH: Pandemia akoma nuk ka kaluar

Shko poshtë

OBSH: Pandemia akoma nuk ka kaluar Empty OBSH: Pandemia akoma nuk ka kaluar

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sat 27 Feb 2010 - 0:08

OBSH: Pandemia akoma nuk ka kaluar Wsu2du

Gjenevë, 27 shkurt – Komiteti i krizës i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), i përbërë nga 15 ekspertë, vlerësoi se është herët të konkludohet për përfundimin e pandemisë së gripit të ri H1N1.
Komiteti vlerësoi, siç njoftoi zëdhënësi i tij Gregory Hartl, se për ardhjen te ky përfundim nevojitet më shumë kohë dhe informacione. Opinioni i Komitetit është këshillëdhënës, ndërsa vendimin përfundimtar duhet ta sjellë drejtoresha e përgjithshme e OBSH-së Margaret Chan, raportojnë agjencitë botërore.
OBSH, megjithatë, për disa javë ka konstatuar zhdukjen e pandemisë së gripit të ri H1N1, që ka shkaktuar vdekjen e rreth 16 000 personave nga prilli i vitit të kaluar, kur virusi u paraqit në kontinentin amerikan.
Në qershor të vitit të kaluar, OBSH ka deklaruar se virusi H1N1 ka shkaktuar pandeminë e gripit, të parën për më shumë se 40 vjet dhe ka ngritur nivelin e gatishmërisë në nivelin maksimal 6.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi