Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kili: së paku 47 të vrarë nga tërmeti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kili: së paku 47 të vrarë nga tërmeti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kili: së paku 47 të vrarë nga tërmeti

Shko poshtë

Kili: së paku 47 të vrarë nga tërmeti Empty Kili: së paku 47 të vrarë nga tërmeti

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sat 27 Feb 2010 - 0:50

Kili: së paku 47 të vrarë nga tërmeti Nguo3

Santiago, 27 shkurt – Një tërmet masiv me fuqi 8.8 të shkallës Rihter ka goditur pjesën qendrore të Kilit, duke vrarë të paktën 47 persona, raportuan mediet lokale.
Tërmeti goditi qytetin verilindor Concepcion, që është 317 km në jugperëndim të kryeqytetit Santiago.
Presidentja e vendit, Michelle Bachelet tha se tërmeti ka prekur edhe një grup të ishujve jugor dhe i bëri thirrje popullit kilian të jetë i qetë dhe të kontaktojë autoritetet nëse kanë nevojë për ndihmë.
Bachelet i paralajmëroi njerëzit të mos udhëtojnë në vendet e prekura nga tërmeti, pasi atje është shkatërruar një numër i urave.
Zyrtarët kilianë thanë se qyteti më i prekur është Parral, që është afër epiqendrës së tërmetit.
Disa spitale janë detyruar të evakuohen në një numër zonash, duke përfshirë edhe atë në Santiago, pas dëmtimeve në strukturë.
Në shumë ueb sajte kiliane të lajmeve dhe radio stacione nuk ka qasje.
SHBA ka lëshuar fillimisht një paralajmërim për cunami në Kili, Peru dhe Ekuador.
Më vonë, ka përfshirë edhe Kolumbinë, Antarktikun, Panamanë dhe Amerikën qendrore.
Agjencia meteorologjike e Japonisë ka paralajmëruar për një cunami të mundshëm në gjithë zonën e madhe të Paqësorit.
Aeroporti i Santiagos është mbyllur dhe të gjitha fluturimet janë anuluar deri në një njoftim tjetër, njoftuan zyrtarët e aviacionit.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi