Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rebelët somalezë “bllokojnë ndihmat ushqimore të OKB-së” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rebelët somalezë “bllokojnë ndihmat ushqimore të OKB-së” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rebelët somalezë “bllokojnë ndihmat ushqimore të OKB-së”

Shko poshtë

Rebelët somalezë “bllokojnë ndihmat ushqimore të OKB-së” Empty Rebelët somalezë “bllokojnë ndihmat ushqimore të OKB-së”

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sun 28 Feb 2010 - 0:14

Rebelët somalezë “bllokojnë ndihmat ushqimore të OKB-së” 2e1bzpg

Mogadishu, 28 shkurt – Militantët islamikë në Somali po ndalojnë konvojet me ushqim që të arrijnë te më shumë se 360 000 persona të zhvendosur, njoftoi Programi Botëror për Ushqim (WFP) i OKB-së.
Agjencia njoftoi se kamionët që janë nisur nga kryeqyteti Mogadishu në kampet në Afgoye janë ndaluar nga persona të armatosur.
Grupi i rebelëve al-Shabaab tha se WFP po shkatërron bujqësinë lokale duke detyruar somalezët të mbështeten në importe, raporton BBC.
Por, OKB-ja tha se pa ndihmë, fermerët somalezë nuk mund të furnizojnë mjaftueshëm me ushqim ata që kanë nevojë.
Kampet në Afgoye, në perëndim të kryeqytetit, kanë koncentrimin më të madh të refugjatëve në gjithë Somalinë.
Në janar, WFP u largua nga pjesët më të mëdha të Somalisë jugore, pas kërcënimeve nga grupet rebele.
Somalia është në trazira që nga vitit 1991, pas rënies së qeverisë së saj qendrore.
Qeveria kalimtare, e ndihmuar nga forcat paqeruajtëse të Unionit Afrikan, udhëheqë vetëm pjesë të Mogadishos, ndërsa pjesa më e madhe e Somalisë jugore kontrollohet nga al-Shabaab.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi