Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Transplantimi i mitrës brenda dy viteve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Transplantimi i mitrës brenda dy viteve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Transplantimi i mitrës brenda dy viteve

Shko poshtë

Transplantimi i mitrës brenda dy viteve Empty Transplantimi i mitrës brenda dy viteve

Mesazh nga Vizitor Sun 28 Feb 2010 - 8:17

Transplantimi i mitrës brenda dy viteve F.0228173055839_mShkencëtarët britanikë besojnë se transplantimi i parë i mitrës mund të bëhet brenda dy viteve të ardhshme.
Hulumtuesit e Shoqatës Uterine Transplant UK kanë arritur të bëjnë një transplantim eksperimental të mitrës te lepujt. Kjo mitër, me furnizim të rregullt me gjak, do të mundësojë shtatzëni dhe lindje normale.
Transplantimi i mitrës mund të jetë zëvendësim apo alternativë për ato çifte, të cilat nuk mund të kenë fëmijë dhe vendosin të mos adoptojnë fëmijë.
Transplantimi i mitrës mund të bëhet me metodë artificiale (in vitro), ndërsa lindja do të kryhet me operim cezarian.
Përndryshe, një transplantim i mitrës është kryer në vitin 2000 në Arabinë Saudite, por donatori ishte person i gjallë, ndërsa organizmi i gruas që mori mitrën, e refuzoi pas tre muajsh.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Transplantimi i mitrës brenda dy viteve Empty Re: Transplantimi i mitrës brenda dy viteve

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 4:30

ou,keta shkencetare cfare nuk po bejn me then te drejten
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi