Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kili intensifikon operacionet e shpëtimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kili intensifikon operacionet e shpëtimit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kili intensifikon operacionet e shpëtimit

Shko poshtë

Kili intensifikon operacionet e shpëtimit Empty Kili intensifikon operacionet e shpëtimit

Mesazh nga Vizitor Mon 1 Mar 2010 - 7:42

Presidentja Michelle Bachelet e Kilit thotë se vendi po përballet me një katastrofë të një shkalle të paimagjinueshme, pas tërmetit dhe cunamit të ditës së diel.
Më shumë se 700 vetë janë konfirmuar të vdekur, por presidentja tha se numri i të zhdukurve ishte duke u rritur.
Zyrtarët thanë se 1.5 milion shtëpi dhe ndërsa të tjera ishin shkatërruar keq dhe qindra mijëra njerëz kishin mbetur pa energji elektrike dhe ujë të pijshëm.
Tani që situata është stabilizuar në kryeqytetin Santiago, operacionet e ndihmës janë përqendruar në jug.
Situata në qytetet jugore, Konsepsion, Talka, Kilan dhe Konstitusion është dëshpëruese dhe është duke u përkeqësuar.
Më shumë se 36 orë pas tërmetit, qindra mijëra të mbijetuar ende nuk kanë ujë të pijshëm, energji elektrike dhe shumë pak ushqime. Në shumë zona frika i ka hapur rrugën dëshpërimit.
Gjatë natës u ndalua qarkullimi në dy rajone Konsepsion dhe Maule, pasi policia përdori gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë plaçkitësit që vodhën supermarkatat.
Autoritetet në Kili janë të përgatitura mirë për të menaxhuar situatat pas tërmeteve, por ato e pranojnë se kanë nevojë për ndihmë nga jashtë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi