Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Reformat, duhen debate intensive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: Reformat, duhen debate intensive People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berisha: Reformat, duhen debate intensive

Shko poshtë

Berisha: Reformat, duhen debate intensive Empty Berisha: Reformat, duhen debate intensive

Mesazh nga Vizitor Wed 3 Mar 2010 - 11:28

Reformat të cilat janë duke u ndërmarrë nga qeveria shqiptare, duhet të shndërrohen me çdo kusht në objekt diskutimi të formave më të ndryshme.
Një apel të tillë, kryeministri Sali Berisha e ka bërë gjatë fjalës së tij mbajtur në mbledhjen e qeverisë, për të cilën ka deklaruar se është “qeveri e një dialogu intensiv”.
Sipas tij, një sërë reformash të rëndësishme janë në proces e sipër dhe për këtë, nevojitet patjetër hapja e debateve dhe dialogut, duke siguruar në këtë mënyrë qasjen e duhur në realizimin e tyre.
“Bëhet fjalë për reforma të cilat duhet të vijnë si rezultat i një debati të gjerë e për këtë, duhet që të merret edhe mendimi i qytetarëve”, tha ndër të tjera Berisha.
Më pas, shtoi se konsultat duhet të përfshijnë edhe qarqet akademike të vendit. “Nuk duhet të shkëputemi nga vështrimi kritik i mendimit akademik”, tha ai në mënyrë konkrete lidhur me një fakt të tillë.
Në fund, Berisha ka shtuar se duhet të hapet debat me shoqërinë civile, biznesin, apo grupet e interesit ndaj reformave të ndryshme, “sepse në këtë mënyrë do të kemi një zbatim dhe implementim më të sigurt të tyre”. /
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi