Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tirana, diplomaci drejt Lindjes se Mesme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tirana, diplomaci drejt Lindjes se Mesme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tirana, diplomaci drejt Lindjes se Mesme

Shko poshtë

Tirana, diplomaci drejt Lindjes se Mesme Empty Tirana, diplomaci drejt Lindjes se Mesme

Mesazh nga Vizitor Fri 5 Mar 2010 - 2:16

Tirana, diplomaci drejt Lindjes se Mesme TiranaShqiperia shtrin diplomacine e saj bindshem drejt Lindjes se Mesme. Brenda gjashtemujorit te pare te mandatit te saj te dyte, qeveria ka vendosur te ktheje syte nga diplomacia, duke ndermarre nisma te shpeshta per sa i perket zgjerimit te kufijve diplomatike.

Veçanerisht, kjo dukuri vihet re ne vendet e Bashkimit Europian, nisur edhe nga aspirata e Shqiperise per te perfituar liberalizimin e vizave dhe marrjen e statusit kandidat.

Nga ana tjeter, hapja e disa ambasadave te reja te Shqiperise ne disa kontinente te tjera, lidhet edhe me nevojen e krijimit te marredhenieve me te ngushta ekonomike te vendit tone.

Por ajo qe vihet re eshte se gjate ketij gjashtemujori asnje nga vendet anetare te Bashkimit Europian qe nuk kishin ambasada ne Tirane nuk ka hapur nje te tille.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi