Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Humbja zhyt Irlanden e Veriut ne krize People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Humbja zhyt Irlanden e Veriut ne krize People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Humbja zhyt Irlanden e Veriut ne krize

Shko poshtë

Humbja zhyt Irlanden e Veriut ne krize Empty Humbja zhyt Irlanden e Veriut ne krize

Mesazh nga Vizitor Sat 6 Mar 2010 - 2:41

Humbja zhyt Irlanden e Veriut ne krize Qemal-stafaZemerim i madh mbulon irlandezoverioret pas humbjes 1-0 ne miqesoren me Shqiperine ne Tirane ka. Me te irrtuarit u shfaqen fansat e kesaj skuadre, nje pjese prej te cileve e kishin ndjekur ate deri ne “Qemal Stafa”, por nuk mungojne zera te zhgenjyer edhe mes drejtuesve te Federates Irlandeze apo edhe vete lojtaret e kombetares.


Shtypi vendas i ka kryqezuar lojtaret dhe ka tronditur themelet e besimit ndaj punes dhe vlerave te trajnerit Najxhel Uorthington.
Mes te zhgenjyerve ishte edhe sulmuesi i kesaj skuadre, Dejvid Hejli, i cili luan tek Ibsiuç Taun, ku u transferua nga Sanderlendi i Lorik Canes. “Une e di se ka disa njerez qe mendoja se futbollisteve te Irlandes se Veriut as nuk u interesonte rezultati ndaj Shqiperise. Me besoni mua se nuk eshte e vertete kjo, edhe pse une jam perzitur aq shume sa pas disa humbjeve ne eliminatoret e Boterorit 2010. Kjo per shkak se prodhuam nje tjeter performance te dobet ne transferte”, beri te ditur dje Hejli.
Me pas sulmuesi i ka hyre nje analize te mirefillte te ndeshjes, duke shpjeguar ne detaje shkaqet e ketij deshtimi te tyre ndaj kuqezinjve. “Nuk e qarkulluam mire topin, nuk u mbrojtem mire dhe nuk krijuam asnje mundesi per te shenuar, u shpreh Hejli. Ishte nje nate e keqe, shume e keqe. Ne veçanti pjesa e pare ishte e tmerrshme per ne. Ne te dyten e morem veten, por ishte e pamjaftueshme”.
Per ish-sulmuesin e Sanderlendit, fusha e “Qemal Stafes” ishte ne nje gjendje vertet te mjerueshme, por ky nuk duhet te jete nje justifikim per Irlanden e Veriut e cila beri nje loje te tmerrshme. “Une mund te rreshtoj nje mori arsyesh, si fakti qe fusha ishte shume e keqe, por kjo nuk duhet te mbuloje paraqitjet tona nen nivelin e duhur, sqaroi 30-vjeçari. Pas pese apo dhjete vitesh askush nuk do te kujtohet per fushen e keqe. Ata do te shohin ne rezultatin 1-0 per Shqiperine dhe thone se ky ishte nje rezultat i tmerrshem per Irlanden e Veriut dhe do te kene te drejte. Perfundimisht paraqitja jone ishte shume e dobet dhe fusha nuk duhet te jete nje justifikim”. Nderkohe qe fansat e kane konsideruar nje deshtim total kete humbje dhe kerkojne nje kthese te shpejte.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi