Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pajisja iKey do të zëvendësojë çelësat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pajisja iKey do të zëvendësojë çelësat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pajisja iKey do të zëvendësojë çelësat

Shko poshtë

Pajisja iKey do të zëvendësojë çelësat Empty Pajisja iKey do të zëvendësojë çelësat

Mesazh nga Binni Mon 8 Mar 2010 - 10:32

Pajisja iKey do të zëvendësojë çelësat F.0308095320458_m

Kompania Apple ka njoftuar se planifikon të zëvendësojë çelësat tradicional me një alternativë të teknologjisë së lartë.

Teknologjia iKey ende është në zhvillim e sipër, e falë saj përdoruesit nuk do të duhet të bartin pas vetes një bollëk çelësash, por me një pajisje teknologjike do të mund të hapin dyert e automjetit, të hyrjes së banesës apo zyrës.

Informatat për arritjen e re teknologjike të Apple janë bërë publike pasi që kompania ka paraqitur kërkesën për patentim, duke thënë se edhe gjenerata më e re e celularit të popullarizuar do të mund ta përmbante këtë pajisje.

“Pajisja mund të komunikojë me një pajisje tjetër të jashtme për hapjen e bravave. Për shembull, kjo pajisje do të mund të ishte modeli iPhone”, thuhet në kërkesën për patentë të cilën Apple ia ka parashtruar zyrës amerikane për patenta.

"Pajisja e jashtme mund të jetë cilado pajisje përkatëse elektronike siç është një media player bartës apo bravë elektronike me anë të cilës mund të hapen dyert e shtëpisë, automjetit apo çfarëdo hapësire tjetër”, thuhet në kërkesën për patentë.

iKey përdorë teknologji të ngjashme me kartelat për hyrje, e Apple shpreson se kjo pajisje do të heq prej përdorimit numrin e madh të çelësave që njerëzit bartin pas vetes, por edhe kartela për hyrje të cilat sot i përdorin kryesisht kompanitë me numër të madh të punëtorëve.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi