Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
BE-ja bën gati një paketë shpëtimi për Greqinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
BE-ja bën gati një paketë shpëtimi për Greqinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BE-ja bën gati një paketë shpëtimi për Greqinë

Shko poshtë

BE-ja bën gati një paketë shpëtimi për Greqinë Empty BE-ja bën gati një paketë shpëtimi për Greqinë

Mesazh nga Vizitor Sat 13 Mar 2010 - 3:00

BE-ja bën gati një paketë shpëtimi për Greqinë 20100224182213greece_203
Protesta në Greqi kundër masave të ashpra ekonomike
Komisioni Evropian pritet të miratojë një paketë miliarda dollarëshe për t'i ardhur në ndihmë Greqisë për ta nxjerrë nga kriza financiare.


Kjo paketë do të jetë gati në rast se Greqia do të kërkojë ndihmë për të dalë nga kriza ekonomike. Deri tani Greqia nuk ka kërkuar ndihmë.

Zyrtarë në Bruksel thonë se paketa do të miratohet se shpejti, mendohet të finalizohet që të hënën që vjen.

Greqia ka një deficit prej 12.7%, katër herë më të lartë se ç'lejohet në eurozonë.

Qeveria ka vendosur ta ulë këtë deficit në 8.7 % këtë vit dhe të zvogëlojë borxhin kombëtar duke shkurtuar rrogat e punonjësve të shërbimeve publike, duke ngritur moshën e pensionit dhe duke rritur TVSH-në.

Këto masa të ashpra kanë shkaktuar një zemëratë të thellë në publik dhe gjithashtu kanë sjellë shvleftësimin e euros.

Korrespondenti i BBC-së në Bruksel Gavin Hewitt thotë se shpresohet që kjo paketë shpëtimi të jetë aty vetëm në rast urgjence dhe jo një domosdoshmëri.

Gjermania dhe Franca mednohet se janë kontribuesit më të mëdhenj deri tani, nga britania nuk ka patur ndonjë ofertë - thotë korrespondenti ynë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi