Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
METE: Uji në Fierzë 1 metër mbi nivelin e sgurisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
METE: Uji në Fierzë 1 metër mbi nivelin e sgurisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

METE: Uji në Fierzë 1 metër mbi nivelin e sgurisë

Shko poshtë

METE: Uji në Fierzë 1 metër mbi nivelin e sgurisë Empty METE: Uji në Fierzë 1 metër mbi nivelin e sgurisë

Mesazh nga Vizitor Sun 14 Mar 2010 - 8:24

TIRANE - Ministria e Ekonomisë dhe Energjitikës deklaroi sot se pavarësisht mungesës së reshjeve, niveli i ujit në liqenin e Fierzës është në shi fra problematike.
Sipas burimeve zyrtare nga METE, mësohet se niveli në Foerzë është në kuotën e
293.97 metrave, rreth një metër më shumë sesa lejohet nga rregullorja e cila përcakton tre metër diferencën e sigurisë nga niveli maksimal 296 metër.
METE bëri me dije se prurjet në Fierzë, janë në sasinë 500 m3ujë/sek ndërsa në hidrocentralin e Komanit, prurjet janë 130 m3ujë/sek, kurse niveli i liqenit është 171,74 metër, nga kuota maksimale mbajtëse në 176 meter.
Në HEC-in e Vaut të Dejës, niveli i ujit është në 75,07 metër
Ministria e Ekonomisë deklaroi se hidrocentralet po punojnë me kapacitet maksimal, ndërsa prodhimi i energjisë është në vlerën e 28,1 milionë kilovat orë.
Sipas METE, KESH po eksporton dhe po shet 14.4 milionë kilovat/orë energji, ndërsa konsumi i brendshëm është 22,9 milionë kilovat/orë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi