Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo

3 posters

Shko poshtë

Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo Empty Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo

Mesazh nga LaDescarada Fri 26 Mar 2010 - 1:28

Për të qenë një femër me stil nuk është edhe aq lehtë, mirëpo me pak mund ajo mund të arrihet. Një femër me stil dallohet për nga modestia e saj dhe për nga stili i përkryer. Para së gjithash duhet të jetë e edukuar mirë e aty mund të ndikojë edhe dukja e saj fizike. Një damë e vërtetë është gjithmonë në hap me kohën, është unike dhe ka besim në veten e saj. Ajo gjithmonë është vetvetja, nuk mashtron, prandaj termi ‘damë’ nuk është i dalë mode. Prandaj veprimet e saj janë gjithmonë me vlerë dhe gjithmonë duhet t’i kemi parasysh. Aktorja Italiane Monika Beluçi është njëra ndër femrat më të dëshiruara, njëherësh është edhe një damë e vërtetë.

Çfarë posedon
një damë e vërtetë


Duar të buta
Duart duhet t’i keni kujdes gjithmonë. Pas çdo pastrimi i lëmoni mirë dhe një herë në javë bëni një piling. Thonjtë i lyeni me lak pa ngjyrë.

Flokë të shëndetshëm
Flokët gjithmonë duhet të jenë të pastra dhe të rregulluara mirë. Prerja e flokut është e domosdoshme, ngase ato do të jenë më të begatshme. Nëse i ngjyrosni ato, detyrimisht bëjeni me ngjyrë kualitative.

Ten të bukur
Nuk ekziston ndonjë situatë në të cilën do t’i lejonit vetes suaj, për të mos pastruar fytyrën tuaj çdo mbrëmje dhe çdo mëngjes. Një herë në javë bëni një piling, dhe nëse keni mundësi rregullisht vizitoni kosmetologun. Më mirë do të ishte të zgjoheni pak më herët dhe të ndaheni me shtratin tuaj , se nga lëkura juaj e bukur.

Dhëmbë të shëndoshë
Për të mos pasur një kundërmim nga goja juaj, atëherë pas çdo shujte duhet t’i pastroni dhëmbët. Vizitat e shpeshta te dentisti janë të domosdoshme.

Gjithmonë e pastër
Nëse pretendoni për të pasur titullin e një dame, trupin duhet ta pastroni çdo ditë e nganjëherë edhe më shpesh. Veshja juaj gjithmonë duhet të jetë perfekte, e hekurosur në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kualitative. Parfumi duhet i njëjtë me dukjen tuaj.

Aftësia për grim
Grimi festim është gjithmonë për mbrëmje dhe nuk është e mirë gjatë ditës, kësaj gjithmonë i përmbahet një damë e vërtetë. Ngjyrat të cilat nuk janë në trend nuk vijnë në shprehje. Dhe për fund, kurrë mos u grimosni në një vend publik.

Çfarë nuk duhet
të ketë një damëSilikon
Një femër me stil nuk lejon asgjë artificiale dhe të tepruar në trupin e saj, a aty përfshihet edhe silokoni. Prandaj madhësinë dhe fortësinë e gjinjve tuaj e mbani me ndihmën e ushtrimeve dhe ushqimit të shëndoshë. Madhësia nuk është edhe aq e rëndësishme, rëndësia është tek kujdesi që keni ju për to.

Nuk e tepron
Kurrë mos ia lejoni vetes për të tepruar me grim. Ai detal dërgon porosi të keqe, se jeni e parregulluar mirë dhe se nuk kujdeseni për veten tuaj. Prandaj gjithmonë nisemi nga ajo thënia nëse nuk kujdeseni për veten tuaj, nuk kujdeseni as për të tjerët.

Nuk ka mustaqe
Largimi i qimeve nga fytyra dhe trupi juaj është i domosdoshëm. Ato janë të rezervuara për meshkuj. Nëse keni, gjithmonë depiloni ato dhe detyrimisht mbani në mend për të vendosur më shumë pluhur.

Nuk ka tatuazhe
Ditëve të sotme tatuazhet duket të jenë mjaft ekzotike, por diçka e tillë më së shumti u shkon për shtati gjeneratave më të reja. Mirëpo gjithmonë do të duhej ta mendonit një herë. Tash ndoshta jeni të rinj, por rinia nuk është e përjetshme. Do të vijë një kohë kur tatuazhi juaj do t’ju duket vulgar.

Nuk e tepron me stoli
Bizhuteritë nuk duhet të jenë të mëdha dhe të bien në sy, ngase damat e vërteta vendosin vetëm bizhuteri të sofistikuara. Natyrisht ato duhet të jetë të vërteta ngase ato false nuk vijnë në shprehje. Nëse nuk është i çmueshëm, atëherë më mirë fare pa të.

Nuk ka çorape të shqyera
Çorapet duhet të jenë të përsosura, duhet të jenë të përshtatshme me këmbën tuaj dhe nuk duhet të jenë tepër të ngushta. Gjithmonë duhet të posedoni edhe një palë rezervë për çdo rast.
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo Empty Re: Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo

Mesazh nga Ariel Wed 8 Feb 2012 - 23:10

Fiks
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo Empty Re: Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo

Mesazh nga Anakonda Mon 20 Feb 2012 - 2:44

Fiks fare pikes i ke rene.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo Empty Re: Çfarë mund t’i lejojë vetes një damë dhe çfarë jo

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi