Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vizat", Hungaria premton mbështetje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vizat", Hungaria premton mbështetje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vizat", Hungaria premton mbështetje

Shko poshtë

Vizat", Hungaria premton mbështetje Empty Vizat", Hungaria premton mbështetje

Mesazh nga Vizitor Fri 26 Mar 2010 - 12:30

Vizat", Hungaria premton mbështetje MINISTRI-HUNGAREZ-26_tn_9Shqiperia dhe Hungaria kane konfirmuar ne Tirane nivelin shume te mire te marredhenieve politike mes dy vendeve.

Ministri i Jashtem hungarez, Peter Balazs, vleresoi progresin e Shqiperise persa i perket permbushjes se kushteve per liberalizimin e vizave. Megjithese shprehu mbeshtetjen e Hungarise ne kete aspekt, ministri Balazs u tregua i rezervuar te pohonte se vendimi per heqjen e vizave do te merret brenda kesaj vere.

Ai tha se nuk mund ta jepte kete mendim ne emer te 27 vendeve anetare te Bashkimit Europian, por siguroi perkrahjen e Hungarise, si ne ceshtjen e heqjes se vizave edhe per ate te integrimit europian te vendit, pasi, ne janar te vitit te ardhshem, Hungaria merr presidencen e radhes se Bashkimit Europian.

Gjate konferences se perbashket per shtyp, ministri i Jashtem hungarez, Peter Balazs bashke me homologun Ilir Meta, kane vene ne dukje domosdoshmerine e intensifikimit te marredhenieve ekonomike. Ne kete aspekt, ministri i Jashtem hungarez ka vene ne dukje interesin e sipermarresve hungareze per te investuar ne fusha te ndryshme si me energjitike, sistemin bankar, turizem dhe ndertime.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi