Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skoci, 3 "shqiptare" hidhen nga pallati, iu refuzua azili People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Skoci, 3 "shqiptare" hidhen nga pallati, iu refuzua azili People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skoci, 3 "shqiptare" hidhen nga pallati, iu refuzua azili

Shko poshtë

Skoci, 3 "shqiptare" hidhen nga pallati, iu refuzua azili Empty Skoci, 3 "shqiptare" hidhen nga pallati, iu refuzua azili

Mesazh nga Vizitor Mon 8 Mar 2010 - 2:21

Skoci, 3 "shqiptare" hidhen nga pallati, iu refuzua azili Skoci-vetevrasjaPolicia skoze eshte duke hetuar vetevrasjen e tre emigranteve qe besohet te jene shqiptare nga Kosova.

Dyshohet se ata e ndermorren kete akt tragjik, pasi autotitet e shqyrtimit te aplikimit per azil, ua refuzuan nje kerkese te tille. Gazeta londineze “The Guardian” edicioni online, qe ka raportuar e para ngjarjen tronditese, thote se, dy meshkuj dhe nje femer, te cilet ishin lidhur me njeri-tjetrin, u hodhen nga kati i 15-te i nje ndertese ne qytetin e Gllasgout mbremjen e se shtunes.

Trupat e tyre te pajete jane gjetur mengjesin e se dieles ne kembet e nje kompleksi ndertesash ne zonen Springburg ne verilindje te Gllasgout. E kontaktuar nga Top Channel, policia skoze sebashku me ministrine e Brendeshme Home Office, nuk ka pranuar te tregoje identitetet e e viktimave. Deshmitarja okulare e quajtur Elizabeth Neilson, e cila jetonte perballe pallatit nga ku jane hedhur tre personat e dyshuar si shqiptare, e cituar nga “The Guardian”, ka deklaruar: “pasi kam hapur perdet e dritareve, pashe, trupat e tyre te shtrire ne toke.


Menjehere i telefonova policise”. Nga hetimet e deritanishme te policise nuk ka asnje te dhene qe dikush t’i kete shtyre ata nga kati i 15-te. E vetmja piste qe po hetohet eshte ajo e nje pakti paraprak per kryerjen e nje vetevrasje kolektive. “Nje incident trondites dhe tejet i rende”, keshtu e ka cilesuar kete ngjarje deputeti laburist i zones Eillie Brain. Po ashtu ai ka deklaruar se nga infomacionet e para qe disponon i eshte treguar se tre viktimat ishin emigrante nga Kosova.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi