Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhuna në familje, shtohen denoncimet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhuna në familje, shtohen denoncimet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dhuna në familje, shtohen denoncimet

Shko poshtë

Dhuna në familje, shtohen denoncimet Empty Dhuna në familje, shtohen denoncimet

Mesazh nga Vizitor Tue 6 Apr 2010 - 6:23

Dhuna në familje, shtohen denoncimet Dhuna-grua16 persona gjatë vitit 2009 humbën jetën si pasojë e dhunës brenda familjes.


Autoritetet e policisë kanë konfirmuar se në 4 raste viktima ka qenë bashkeshortja, e cila ka humbur jetën pas dhunës që ka ushtruar mbi të bashkeshorti. Por ndryshe nga një vit më parë në 2009 janë regjistruar 395 denoncime më teper, pasi qytetarët kanë qenë më të ndërgjegjësuar

“Kjo rritje e numrit të denoncimeve, nuk ka ardhur si pasojë e rritjes së konflikteve në familje, por edhe për shkak të sensibilitetit të shoqërisë”, u shpreh ministri Punëve, Cështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Spiro Ksera.

Ministria synon që të rrisë numrin e grave të punësuara në vend, dhe rritjen e formimit profesional.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi