Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Familja Haxhiaj, pronarë tokash, të varfër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Familja Haxhiaj, pronarë tokash, të varfër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Familja Haxhiaj, pronarë tokash, të varfër

Shko poshtë

Familja Haxhiaj, pronarë tokash, të varfër Empty Familja Haxhiaj, pronarë tokash, të varfër

Mesazh nga Vizitor Thu 8 Apr 2010 - 2:45

Familja Haxhiaj, pronarë tokash, të varfër Haxhia-me-femijetFeriz Haxhiaj, njeriu që zgjodhi të tërheqë vëmendjen e opinionit publik dhe institucioneve shtetërore për pronat e përvetësuara pa të drejtë, është banor i lagjes 8 të qytetit bregdetar.


Ai jeton vetë i gjashti në një dhomë prej 40 metrash katrore, bashkë me gruan, dy djemtë dhe dy vajzat e tij. Menjëhere pasi ka dhënë dëshminë e vet në Policinë e Tiranës, ai është kthyer pranë familjarëve duke mos dashur të komunikojë me asnjë publikisht dhe shpresuar në zgjidhjen e cështjes së tij.

Eshte i papune dhe e gjithe familja jeton me nje rroge te vogel te bashkeshortes, nderkohe qe nuk mund te gezojne dhe shfrytezojne truallin qe ai dhe 6 vellezerit e tjere kane trasheguar nga babai. Te persekutuar gjate regjimit komunist, vellezerit Haxhiaj me origjine nga Kosova kerkuan qe ne vitin 1993 t’u njihen zyrtarisht kufijte e prones se tyre ne Shkozet te Durresit, ne token ku dikur ngrihej NSHN-ja.

Toka e tyre, sipas deklarimeve te Ferizit dhe vellezerve te tij, u privatizua pa te drejte nga ish-drejtori i ndermarrjes dhe disa punonjes te saj dhe me pas eshte copetuar duke iu shitur emrave te ndryshem mes te cileve dhe njerez te njohur te politikes ne Durres dhe ish-deputete.

Jane 50 dynyme toke truall qe Haxhiajt pretendojne se u perket ne kete pjese te qytetit bregdetar dhe njeri prej vellezerve, Ferizi zgjodhi tentativen per hedhje nga taraca e nje pallati bashke me tre nga femijet ne shenje proteste per nje shtet qe nuk te jep ate qe te takon.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi