Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kërcënimi me vetëvrasje, Haxhiaj rrezikon kujdestarinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kërcënimi me vetëvrasje, Haxhiaj rrezikon kujdestarinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kërcënimi me vetëvrasje, Haxhiaj rrezikon kujdestarinë

Shko poshtë

Kërcënimi me vetëvrasje, Haxhiaj rrezikon kujdestarinë Empty Kërcënimi me vetëvrasje, Haxhiaj rrezikon kujdestarinë

Mesazh nga Vizitor Thu 8 Apr 2010 - 2:46

Kërcënimi me vetëvrasje, Haxhiaj rrezikon kujdestarinë Ferid-haxhiaFeriz Haxhiaj, personi që bashkë me fëmijët kërcenoi me vetëvrasje, si shenjë proteste ndaj moszgjidhjes së problemit të pronave, rrezikon të humbë kujdestarinë ndaj tre fëmijeve të tij.

Sipas paikologes dhe pediatres Lira Gjika, babai i tre fëmijëve ka shkelur të drejtat e fëmijëve dhe të drejtat e njeriut, ndaj shteti duhet të ndërhyjë menjëherë.

“Ky njeri ka tejkaluar të drejtën. Edhe pse është babai i tyre, nuk është pronari i fëmijëve. Shteti mund t’i heqë të drejtën prindërore sepse fëmija në radhë të parë është përgjegjësi e prindit. Ka ikur koha që të jap une jetën dhe ta marr sërish unë. Nese ke prurë një jetë të re, në radhë të parë ke përgjëgjësinë dhe te drejtën e kujdestarisë e vendos shteti”, shprehet Gjika.

Gjithcka është e shkruar në kodin e familjes. Babai i tre fëmijëve, ndonëse mund të ketë të drejtë për problemin që nuk e ka zgjidhur dot, ka zgjedhur mënyrën me të gabuar të mundshme, pasi sipas psiokologes Gjika, ky pronar nuk di të mbrojë trashëgimtarine tij, për të cilin thotë se po lufton.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi