Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hyseni e Lajcak me pikëpamje të ndryshme rreth statusit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hyseni e Lajcak me pikëpamje të ndryshme rreth statusit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hyseni e Lajcak me pikëpamje të ndryshme rreth statusit

Shko poshtë

Hyseni e Lajcak me pikëpamje të ndryshme rreth statusit Empty Hyseni e Lajcak me pikëpamje të ndryshme rreth statusit

Mesazh nga Alberti Thu 8 Apr 2010 - 22:31

Hyseni e Lajcak me pikëpamje të ndryshme rreth statusit F.0408195420107_m

Ministri i Jashtëm, Skender Hyseni, ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Miroslav Lajcak, me të cilin ndanë pikëpamjet e tyre mbi shumë çështje që kanë të bëjnë me Kosovën.
Në takim dy ministrat biseduan për shumë aspekte me të cilat ballafaqohet sot Kosova, duke përmendur edhe pjesëmarrjen e Kosovës në iniciativat rajonale dhe forumet ndërkombëtare, për çka ministri Hyseni përsëriti qëndrimin e tij se Kosova do të jetë pjesë e iniciativave, takimeve dhe tryezave rajonale e atyre ndërkombëtare vetëm në cilësinë e barabartë me pjesëmarrësit e tjerë.
Gjatë bisedës, ministri Hyseni dhe homologu i tij ndanë pikëpamjet e tyre për shumë çështje, për çka edhe u vërejtën qëndrime të ndryshme dhe dallime në qëndrimet dypalëshe, veçanërisht rreth statusit të Kosovës dhe integrimeve evropiane.
Në këtë kontekst, ministri Hyseni këmbënguli në qëndrimin e tij, sa i përket përfshirjes së Kosovës në procesin e liberalizimit të vizave dhe atë të integrimeve evropiane, duke potencuar se Kosova duhet që të bëhet pjesë e këtyre proceseve pak a shumë në të njëjtën kohë me vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.
Pavarësisht dallimeve sa i përket pavarësisë së Kosovës, ministri Hyseni e ripërsëriti edhe një herë kërkesën për njohjen e Kosovës shtet të pavarur dhe sovran nga Sllovakia.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi